Цифровий підпис - Президент підписав закон Про електронні довірчі послуги - Україна - dt.ua

Президент підписав закон "Про електронні довірчі послуги"

6 листопада, 2017, 14:16 Роздрукувати

Закон спрямований на інтеграцію України в європейський та світовий електронний інформаційний простір.

В Україні унормували такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо © crbc.pro

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про електронні довірчі послуги", ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року.

"Документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг", - наголошується в повідомленні прес-служби президента.

Законом запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

Крім того, закон полегшує транскордонне використання онлайн-послуг, створює умови для безпечної електронної ідентифікації і автентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги, визначає основні принципи державного регулювання у сферах електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Документом також запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб - підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Закон набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього закону.

Читайте також: Економіст застеріг від надмірної лібералізації в новому законі про валюту

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет міністрів визначив п'ять пріоритетних пакетів законопроектів, які Верховна Рада повинна розглянути цієї осені. За його словами, пакети законів включають пенсійну реформу, реформу освіти, медичну реформу, електронні довірчі послуги, "які будуть впливати на легкість ведення бізнесу", а також міжнародні стандарти фінансової звітності.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >