Прем'єр Криму в 2014 році хотів провести на півострові АТО

Поділитися
Прем'єр Криму в 2014 році хотів провести на півострові АТО Могильов стверджує, що правоохоронці в Криму були згодні проводити АТО © Анатолій Могильов Facebook
За словами Могильова, тоді на його звернення в Адміністрації президента відповіли "Почекайте, ми думаємо, приймаємо рішення".

Анатолій Могильов, який був прем'єр-міністром Криму перед російською анексією, заявив, що після переговорів з озброєними людьми, які захопили Раду міністрів півострова в лютому 2014 року, він пропонував українській владі організувати Антитерористичну операцію для їх звільнення. Про це Могильов заявив в інтерв'ю "Крим. Реалії".

"Я пропонував Києву або ввести воєнний стан, або проводити антитерористичну операцію, виходячи з тієї ситуації, яка була. Я зібрав усіх силовиків в будівлі кримського главку (МВС – ред.), хоча це не моя компетенція. При мені по телефону ВЧ (військова частина – ред.) кожен доповів по своїй лінії нагору про тій ситуації, яка була", - розповів Могильов.

За його словами, також подивилися відеозапис з камер спостереження, на яких було видно людей, що заходили в будівлю Ради міністрів. Могильов додав, що при ньому всю необхідну інформацію доповіли Генпрокуратурі, Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки України і командуванню внутрішніх військ.

"Я по своїй лінії доповів в адміністрацію президента. У відповідь чув тільки одне: "Почекайте, ми думаємо, приймаємо рішення", – запевнив Могильов.

Він також стверджує, що провести АТО в Криму були готові співробітники кримських підрозділів правоохоронних органів України.

"Без найменшого сумніву. Ми це обговорювали, і вони були готові виконувати накази, які надійшли б з Києва. Необхідно було давати їм наказ, вводити воєнний стан (це особливий статус території), в цій ситуації можна було б звільняти мене і всіх чиновників на території Криму", – пояснив Могильов, відповідаючи на запитання, чи відчував він, що українські силовики в Криму були готові застосовувати зброю проти російської армії навесні 2014 року.

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Зокрема, РФ проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі