Закон про освіту - Представники болгарської меншини в Україні підтримали закон про освіту - Новини України. Всі новини Донецька, новини Криму, новини Луганська, карта АТО - dt.ua

Представники болгарської меншини в Україні підтримали закон про освіту

12 жовтня, 2017, 11:16 Роздрукувати

Посол Красімір Мінчев зазначив, що болгарські школи в Україні давно працюють за правилами, прописаними у новому законі.

Представники болгарської меншини озвучили хвилюючі їх питання © peopleandcountries.com

Представники болгарської меншини в Україні підтримали новий закон "Про освіту", але відзначили відсутність кваліфікованих вчителів болгарської мови і підручників, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Під час круглого столу щодо імплементації статті 7 закону "Про освіту", який пройшов 11 жовтня в приміщенні посольства Болгарії, посол республіки Красімір Мінчев зазначив, що болгарські школи в Україні давно працюють за правилами, прописаними у новому законі.

"З прийняттям нового закону "Про освіту" для болгарської меншини менше змін, ніж, наприклад, для угорської чи румунської, тому що школи з навчанням болгарською вже давно працюють за правилами, які прописані зараз. Ми розуміємо, що діти повинні вчити державну мову", - повідомив Мінчев.

Наголошується, що на круглому столі були присутні представники болгарської меншини Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей. На їхню думку, закладений підхід, коли в початкових класах діти навчаються рідною мовою, а в основній та старшій школі – державною, є найбільш продуктивним для вивчення обох мов.

Директор школи Болградського району Одеської області Марія Пінті розповіла про те, що в її закладі діти в молодших класах навчаються болгарською і мають 5 годин на тиждень для вивчення української мови. З 5 класу, після якісного оволодіння державною мовою, діти переходять на навчання українською, але продовжують вивчати болгарську як предмет.

Представники болгарської меншини відзначили, що проблемними питаннями в даній ситуації є підготовка вчителів і підручників для вивчення болгарської мови.

"У нас величезний дефіцит вчителів, які можуть дійсно якісно навчати болгарській мові. Це велика проблема для сільської місцевості", - сказав представник болгарської меншини Запорізької області.

У свою чергу заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей заявив: "Зараз у нас стартує Нова українська школа і нам потрібно перепідготувати більше 20 тисяч вчителів. У бюджет-2018 ми вже заклали значні кошти на перекваліфікацію - 500 млн гривень. Вони будуть використовуватися і на підвищення кваліфікації вчителів зі шкіл нацменшин".

Він також зазначив, що будуть розроблені два навчальні плани для шкіл з українською мовою навчання та мовами навчання національних меншин. У плані для нацменшин від 1 до 12 класу будуть включені години на вивчення рідної мови.

Нагадаємо, що 3 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілася з послом Болгарії Красіміром Мінчевим, під час цієї зустрічі він заявив про те, що закон "Про освіту" дає нові можливості для болгарських дітей.

Читайте також: ПАРЄ проводить дебати щодо українського закону "Про освіту": онлайн-трансляція

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно із статтею 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти почнуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 22 вересня-28 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >