Православна церква в Україні буде для всіх православних, які проживають в Україні - Україна - dt.ua

Православна церква в Україні буде для всіх православних, які проживають в Україні

8 грудня, 2018, 12:11 Роздрукувати

Не потрібні "єпископи для росіян" і "єпископи для українців" там, де вже є єпископ для православних християн".

У чому більшість "протомосної" публіки в Україні рішуче розходиться з Фанаром — в питанні про "національну" церкву. Для захисників української автокефалії важливо, щоб це була саме "наша", "національна" церква, яка стоїть на "державних" позиціях. Ставлення Фанару до цього добре відоме. І воно ще раз підкреслене в проекті Статуту: православна церква в Україні — для всіх православних, які проживають в Україні, незалежно від етнічної та національної приналежності. Це не "церква для етнічних українців".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. За її словами, цей принцип відбивається і в положенні Статуту про церкви в діаспорі, що також викликала багато суперечок.

"На думку деяких коментаторів, українські православні в діаспорі повинні перейти під опіку глави Православної церкви в Україні. У точності як в РПЦ, яка поширює свою церковну владу на всіх російсько-православних, де б вони не жили, і виправдовує це порушення територіального принципу чим завгодно — від "культурного коду" до "православних за походженням" (нове в генетиці, треба думати). Згідно ж з апостольськими правилами, на яких наполягає Вселенський патріарх, — "одне місто — один єпископ", — зазначає оглядач. — На цьому правилі наполягає і патріарх Московський, але тільки коли йому вигідно — коли мова йде про "його" канонічні території. Коли ж мова заходить про росіян православних в діаспорі, тобто на "канонічній території" Вселенського патріарха, це правило розчиняється в "культурних кодах". Вселенський патріарх, навпаки, намагається надати цьому правилу силу закону. Ніяких "культурних" винятків, ніякого "генетичного" православ'я — кожен слідує тій традиції, якій йому бажається, але підпорядковується тому єдиному єпископу, який поширює свою владу на цю територію. В суворій відповідності з апостольськими правилами. В церкві все — християни, всі — православні. Ні елліна, ні юдея. А значить, не потрібні "єпископи для росіян" і "єпископи для українців" там, де вже є єпископ для православних християн".

Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >