Православна церква в Україні буде для всіх православних, які проживають в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Православна церква в Україні буде для всіх православних, які проживають в Україні © Фото з відкритих джерел
Не потрібні "єпископи для росіян" і "єпископи для українців" там, де вже є єпископ для православних християн".

У чому більшість "протомосної" публіки в Україні рішуче розходиться з Фанаром - в питанні про "національну" церкву. Для захисників української автокефалії важливо, щоб це була саме "наша", "національна" церква, яка стоїть на "державних" позиціях. Ставлення Фанару до цього добре відоме. І воно ще раз підкреслене в проекті Статуту: православна церква в Україні - для всіх православних, які проживають в Україні, незалежно від етнічної та національної приналежності. Це не "церква для етнічних українців".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. За її словами, цей принцип відбивається і в положенні Статуту про церкви в діаспорі, що також викликала багато суперечок.

"На думку деяких коментаторів, українські православні в діаспорі повинні перейти під опіку глави Православної церкви в Україні. У точності як в РПЦ, яка поширює свою церковну владу на всіх російсько-православних, де б вони не жили, і виправдовує це порушення територіального принципу чим завгодно - від "культурного коду" до "православних за походженням" (нове в генетиці, треба думати). Згідно ж з апостольськими правилами, на яких наполягає Вселенський патріарх, - "одне місто - один єпископ", - зазначає оглядач. - На цьому правилі наполягає і патріарх Московський, але тільки коли йому вигідно - коли мова йде про "його" канонічні території. Коли ж мова заходить про росіян православних в діаспорі, тобто на "канонічній території" Вселенського патріарха, це правило розчиняється в "культурних кодах". Вселенський патріарх, навпаки, намагається надати цьому правилу силу закону. Ніяких "культурних" винятків, ніякого "генетичного" православ'я - кожен слідує тій традиції, якій йому бажається, але підпорядковується тому єдиному єпископу, який поширює свою владу на цю територію. В суворій відповідності з апостольськими правилами. В церкві все - християни, всі - православні. Ні елліна, ні юдея. А значить, не потрібні "єпископи для росіян" і "єпископи для українців" там, де вже є єпископ для православних християн".

Детальніше про майбутнє православного устрою в Україні читайте у статті Катерини Щоткіної "Просто автокефалія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі