Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних у замаху на вбивство керівника ДПЗКУ

Поділитися
Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних у замаху на вбивство керівника ДПЗКУ Напередодні "кіллерів" затримали © Сергей Князев/Facebook
Напад на очільника зернової корпорації замовили через його професійну діяльність.

Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних у замаху на вбивство керівника ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України", повідомляє голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Голова Нацполіції нагадав про те, що 10 листопада 2017 року у Києві злочинець проломив голову керівнику держпідприємства, за деякий час іншому керівнику прив'язали до автівки бойову гранату. Вибуховий пристрій не спрацював через раптове зниження температури. Оскільки машина була припаркована у людному місці столиці, у разі вибуху могла постраждати велика кількість людей.

"Виявилося, що напад замовили через їхню професійну діяльність. Саме в такий спосіб зловмисники намагалися примусити керівників до розкрадання державних коштів. Прикриваючись підробленими договорами експортування, учасники злочинної схеми проводили фіктивні закупівлі зерна. Але задум було не так просто здійснити, бо керівники намагалися завадити таким махінаціям, призупинивши оплату по договорам. Організатори нападу сподівалися, що прибравши керівників, корпорацію очолить підконтрольна їм кандидатура", - пише Князєв на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, затримання зловмисників стало спільною операцією поліцейських та працівників Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Нагадаємо, у січні минулого року Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомила про підозру чотирьом особам, причетним до заподіяння шкоди ВАТ "Державна продовольча зернова корпорація України" в розмірі понад 60 млн доларів (понад 1,6 млрд грн).

Слідство викрило схему, за якою зерно держкомпанії продавалося за заниженими цінами міжнародному зернотрейдеру через підконтрольні приватні компанії-посередники. Придбане за заниженими цінами зерно приватна компанія продавала за ринковими, а різницю у вартості перекладала на рахунки однієї з підконтрольних компаній-посередників. Крім того, поставки зерна відбувалися на умовах післяоплати, що наражало держпідприємство на ризик неотримання коштів за продукцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі