Правоохоронці відкрили провадження щодо забруднення повітря в Криму та Херсоні

Поділитися
Правоохоронці відкрили провадження щодо забруднення повітря в Криму та Херсоні Кримінальне провадження правоохоронці відкрили 4 вересня © ukrafoto.com
Наразі правоохоронці проводять необхідні слідчі дії.

Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення повітря на анексованому Кримському півострові та у Херсонській області, яке виникло у зв'язку із викидами хімічних речовин в Армянську. Про це у п'ятницю, 7 вересня, повідомила прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим.

"За фактом забруднення атмосферного повітря в Криму та Херсонській області розпочато кримінальне провадження", - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі повідомили, що 3 вересня прикордонники поблизу кордону між Херсонською областю та анексованим Кримом за допомогою спеціального пристрою провели виміри атмосферного повітря на наявність в ньому хімічних речовин.

"За результатом дослідження повітря детектор зафіксував перевищення вмісту токсичної хімічної речовини", - додали в прокуратурі.

Наступного дня, 4 вересня, співробітники Нацполіції за вказаним фактом внесли відомості до ЄРДР та почали розслідування за ч. 1 ст. 241 Кримінального кодексу України (забруднення атмосферного повітря).

"На даний час ГУ Національної поліції в АРК та м. Севастополі та ГУ Національної поліції в Херсонській області проводяться першочергові слідчі дії, зокрема, допити свідків, направлення запитів до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров'я", - підсумували у прокуратурі.

Наприкінці серпня представник президента України в АР Крим Борис Бабін повідомив про те, що жителі Херсонщини потерпають від викидів заводів, розташованих в анексованому Росією Криму. У результаті, 6 вересня, Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в Херсонській області ухвалила рішення призупинити освітній процес у школах та дитячих садках, які знаходяться у зонах можливих уражень викидів хімічних речовин із заводу "Кримський Титан" в окупованому Армянську.

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку і брак води. На даний час робота заводу припинена на два тижні. Дітей з Армянська евакуювали. У школах міста оголошені двотижневі канікули.

Своєю чергою розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімвиробництва титанового та содового заводів і пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".

Детальніше про забруднення анексованого Криму хімічними речовинами читайте в матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі