Правоохоронці назвали три версії екологічної кризи в анексованому Криму

Поділитися
Правоохоронці назвали три версії екологічної кризи в анексованому Криму Правоохоронці вже мають перші версії причин викидів в анексованому Криму
Слідчі не виключають спроб РФ таким чином дестабілізувати ситуацію на півдні України.

Співробітники Національної поліції в АР Крим у межах розслідування хімічних викидів в анексованому Росією Криму, від яких потерпають також суміжні райони Херсонської області, назвали три версії причин екологічної катастрофи, повідомляє прес-служба НПУ. За фактом викидів відкрито кримінальне провадження за ч. 1 статті 241 Кримінального кодексу України - забруднення атмосферного повітря.

На думку правоохоронців, до викидів у повітря сірнистого ангідриду та оксиду сірки могли призвести:

- невірна експлуатація заводів "Титанові інвестиції" (колишній "Кримський титан" Дмитра Фірташа), "Кримський содовий завод" та ОАО "Бром" (колишній "Перекопський бромовий завод) на півночі окупованого півострова;

- пошкодження резервуарів з відходами цих заводів під час проведення окупантами військових навчань;

- бажання РФ створити масштабну інформаційну кампанію проти України та дестабілізувати обстановку на півдні Херсонщини.

Зазначимо, росЗМІ звинувачують Україну у перекритті Північно-Кримського каналу, яким півострів отримував майже 80% прісної дніпровської води. Через це нібито неможливо заповнити водою кислотонакопичувачі філії "Титану", що призводить до викидів, від яких страждають люди.

Пропагандисти намагаються спровокувати стихійні мітинги з обох сторін адмінкордону з анексованим Кримом з вимогами "розблокувати дамбу на Північно-Кримському каналі та відновити подачу води на Крим для припинення техногенної катастрофи".

Але, згідно з нормами міжнародного права, саме держава, яка анексує територію іншої, має забезпечити її усім необхідним, зокрема водою. Крім цього, раніше представник президента України в АР Крим Борис Бабін наголошував на тому, що вода для наповнення кислотонакопичувачів на окупованому півострові є.

Наразі тривають першочергові слідчі дії: допити свідків, направлення запитів до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення і до медичних установ – про факти скарг громадян на погіршення стану здоров'я.

"Наразі проведені необхідні слідчі дії з прикордонниками, які шпиталізовані до військового шпиталю Одеси, у яких взято біологічні зразки для відповідних досліджень. Також взято зразки ґрунту, води та повітря на півдні Херсонської області, які направлені на відповідні дослідження в експертні установи. Проводяться слідчі дії на Херсонщині", - додали правоохоронці.

Читайте також: Окупанти намагалися приховати техногенну катастрофу на "Кримському титані" - МінТОТ

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити ще 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнали лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Російська окупаційна прокуратура Криму заявила, що проведе розслідування за фактом викидів шкідливих речовин в атмосферу в Армянську. Відомство "розбереться, чи є в цій ситуації вина посадових осіб, і чи могли ними бути вжиті застережні заходи". З міста евакуювали дітей та оголосили двотижневі канікули.

"Віце-прем'єр-міністр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко називав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) через спеку та брак води. Українські прикордонники називають можливою причиною екологічної катастрофи на півночі півострова незаконні військові навчання окупантів. За їхніми даними, під час тренувань вони поцілили відстійники титанового та содового заводів.

Детальніше про ситуацію в Армянську читайте у матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі