Постпред України в ООН повідомив Генерального секретаря Організації про російські репресії у Криму

Поділитися
Постпред України в ООН повідомив Генерального секретаря Організації про російські репресії у Криму Єльченко закликав надати на агресора-окупанта посилений політичний, економічний та санкційний тиск © МЗС України
Масові репресії, які вчинили окупанти у Криму, повинні стати приводом для особливого занепокоєння, зазначив Володимир Єльченко.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у середу, 27 березня, звернувся до Генерального секретаря Організації Антоніу Гутерреша через нову хвилю переслідувань кримських татар на тимчасово окупованому Росією Кримському півострові, повідомляє "Укрінформ".

"27 березня 2019 року представники кримськотатарської громади у Сімферополі та Білогірському районі тимчасово окупованій території АР Крим зазнали незаконних обшуків з боку російської окупаційної влади. У результаті щонайменше 20 осіб були незаконно затримані, що перетворило цей демарш 27 березня на одну з наймасштабніших репресивних акцій проти кримських татар на окупованому півострові", - наголошується у листі Єльченка до Гуттериша.

Постпред України додав, що масові репресії, які вчинили окупанти у Криму, повинні стати приводом для особливого занепокоєння.

"Грубі порушення прав людини Російською Федерацією у тимчасово окупованому Криму повинні спонукати потужну та консолідовану відповідь з боку міжнародного співтовариства, щоб незаконно затримані люди були звільнені, а також щоб уникнути подальших людських страждань... Ключовим елементом реагування має стати посилений політичний, економічний і санкційний тиск на агресора", - йдеться у документі.

Близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір". У результаті обшуків затримали 20 осіб.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі