Посилені патрулі та "жовтий" пропуск: ветерани розповіли про ситуацію в Золотому

Відео
Поділитися
Посилені патрулі та "жовтий" пропуск: ветерани розповіли про ситуацію в Золотому Катеринівка та Золоте-4 залишаються в "сірій зоні" © Дарка Олифер / Facebook
Напередодні в Луганській області почалося точкове розведення сил і засобів.

У Катеринівці та Золотом-4 діє "жовтий" пропускний режим, населені пункти патрулюють посилені нацгвардійцями поліцейські патрулі, повідомили ветерани і добровольці російсько-української війни, які залишаються в селищі.

Вони виступають проти розведення сил і засобів поблизу Золотого, вважаючи такі дії капітуляцією у війні з РФ. Але, попри регулярні обстріли бойовиків, напередодні українських військових почали відводити із займаних позицій. Одна з ділянок розведення – ділянка №2 – розташована в Золотому-4.

"У населених пунктах Золоте-4 та Катеринівка діє жовтий пропускний режим, згідно з яким сюди дозволено в'їзд лише людям, які прописані на цій території. Тобто жодних журналістів, жодних волонтерів сюди не пускатимуть. Можна сказати, що населені пункти знаходяться в певній ізоляції", - кажуть активісти.

Відео з населеного пункту в своїх акаунтах у соціальних мережах оприлюднив "Національний корпус".

У вівторок, 29 жовтня, в Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що села і селища, що залишаються в "сірій зоні", патрулюватимуть не лише поліцейські, але і Нацгвардія. Нацполіція та Нацгвардія також контролюють в'їзди та виїзди. Після відведення військовослужбовців ЗСУ українські прикордонники, поліцейські і нацгвардійці залишаться у "сірій зоні".

Поблизу ділянки розведення перебуває велика кількість спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які стежать за процесом розведення військ.

Читайте також: Розведення сил: у штабі ООС запевнили у готовності захистити цивільних за необхідності

Нагадаємо, опівдні 29 жовтня біля Золотого на Луганщині почалося розведення сил і засобів. Українські військові та НЗФ бойовиків запустили у повітря зелені та білі ракети, що сигналізують про готовність до початку розведення, за процесом слідкує Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Військовослужбовців ЗСУ почали відводити, попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків. Розведення військ поблизу Золотого триватиме три дні.

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Під час поїздки до Луганської області президент посперечався з добровольцями щодо доцільності розведення.

Зеленський також особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. Там залишаються українські прикордонники, поліція і Національна гвардія, у всій зоні ООС введено посилений "жовтий" пропускний режим.

Докладніше про наслідки розведення читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Розведення сил в Донбасі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі