Енергоефективність університетів - Порошенко схвалив закон про підвищення енергоефективності будівель університетів - Україна - dt.ua

Порошенко схвалив закон про підвищення енергоефективності будівель університетів

2 грудня, 2017, 18:10 Роздрукувати

120 млн євро кредиту мають намір витратити на утеплення семи університетів та інші інвестиції, пов'язані з освітою.

Проект "Вища освіта України" буде впроваджуватися на умовах співфінансування © president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Фінансової угоди (проект "Вища освіта України") між Україною та Європейським інвестиційним банком", прийнятий Верховною Радою 8 листопада, повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначається, що фінансова угода підписана 19 грудня 2016 року і має на меті залучення під державні гарантії до 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), які будуть спрямовані на підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов'язаних з освітнім процесом.

Зазначено, що проект "Вища освіта України" буде впроваджуватися на умовах співфінансування із залученням коштів з інших джерел. Так, додатково до виділених ЄІБ коштів 10 млн євро буде надано з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології.

Також рада директорів Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) прийняла рішення про виділення кредиту в розмірі 30 млн євро, які будуть спрямовуватися на реалізацію цього проекту.

Даний проект передбачає два етапи реалізації, він складається з основного компоненту щодо енергоефективності та компонента, мета якого - поліпшити умови навчання.

Перший етап охоплює інвестиції в енергоефективність у семи університетах: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (Київ), Національний університет "Львівська політехніка", Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет та Вінницький національний технічний університет.

На другому етапі заплановані інвестиції в реалізації обох компонентів проекту.

Читайте також: Україна може отримати від ЄБРР 100 млн євро на енергозберігаючі проекти

Нагадаємо, що в наступному році ресурс Фонду енергоефективності складе 1,2 млрд гривень. Так, в 2018-му до Фонду енергоефективності з бюджету буде направлено 400 млн гривень, що передбачено проектом державного бюджету України на наступний рік. Ще 800 млн гривень протягом року Фонд енергоефективності має намір залучити від міжнародних донорів.

Як повідомлялося, в липні президент Петро Порошенко підписав закон "Про Фонд енергоефективності".

Детальніше про запуск в Україні Фонду енергоефективності читайте у статті віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка "Тепла реформа: перевірка України на зрілість" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №25, 27 червня-5 липня Архів номерів | Зміст номеру < >