Домашнє насильство - Порошенко схвалив імплементацію положень Стамбульської конвенції про домашнє насильство - Україна - dt.ua

Порошенко схвалив імплементацію положень Стамбульської конвенції про домашнє насильство

10 січня, 2018, 17:02 Роздрукувати

Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію, але частина її положень буде включена в законодавство.

В Україні набуде чинності ще один закон про домашнє насильство © obozrevatel.com

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до кримінального та Кримінального процесуального кодексів про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. "Закон повернуто з підписом президента", - йдеться на сайті парламенту.

Верховна Рада прийняла цей закон 6 грудня. Законом імплементовано у чинне кримінальне і кримінальне процесуальне законодавство положення Конвенції Ради Європи "Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цим явищем" (Стамбульської конвенції).

Згідно з законом, в інтересах потерпілого від злочину, пов'язаного з домашнім насильством, суд може застосувати до особи, яка підозрюється у вчиненні такого кримінального правопорушення, один або декілька таких обмежувальних заходів:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

2) обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;

3) заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв'язку із роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;

4) заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв'язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб.

Читайте також: Рада ухвалила закон про протидію домашньому насильству

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", прийнятий Верховною Радою 7 грудня.

Законом визначена система заходів протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалої особи, відшкодування шкоди, а також розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників і зміну їх поведінки.

Законом передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >