Закон про освіту - Порошенко пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії до закону про освіту - Україна - dt.ua

Порошенко пообіцяв імплементувати висновки Венеціанської комісії до закону про освіту

11 жовтня, 2017, 14:16 Роздрукувати

Україна гарантує мовні права у відповідності з національним законодавством та міжнародними зобов'язаннями і стандартами.

Як нам скажуть європейські партнери, так ми з українською мовою і поступимо © Святослав Цеголко/Twitter

Висновки Венеціанської комісії дозволяти зняти всі суперечливі трактування українського закону "Про освіту", заявив президент України Петро Порошенко.

"Я повністю впевнений, що ми впровадимо повністю висновки Венеціанської комісії", - сказав Порошенко на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі.

Президент зазначив закон "фактично має на меті забезпечити гідне місце для всіх національних меншин в єдиному українському суспільстві".

"Хочу запевнити - ми будемо належним чином гарантувати мовні права у відповідності з національним законодавством та міжнародними зобов'язаннями і стандартами, в тому числі і право навчатися рідною мовою, при цьому вивчаючи і державну мову – українську", - сказав Порошенко.

За його словами, Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, щоб згодом перейти на навчання державною мовою.

"Неприпустима ситуація, коли діти, що належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови, потрібної їм для подальшого навчання в університетах, розвитку кар'єри, для самореалізації в Україні", - підкреслив Порошенко.

Читайте також: "Оппоблок" оскаржить закон про освіту в Конституційному суді

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Закон викликав невдоволення сусідів України, зокрема, Росії, Угорщини. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >