Порошенко подав декларацію про доходи за 2017 рік

Поділитися
Порошенко подав декларацію про доходи за 2017 рік Порошенко став багатшим на 16,3 млн грн © president.gov.ua
Видатки на Мальдіви, до речі, теж внесли в декларацію, але точну суму не вказали.

Президент України Петро Порошенко задекларував за 2017 рік 16,3 млн гривень доходів, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Повідомлення присвячено електронної декларації Порошенко за 2017 рік, яка поки не оприлюднена в реєстрі декларацій, але повинна бути подана до 1 квітня.

"Загальна сума доходів, отриманих Петром Порошенком за 2017, дорівнює 16 303 874 гривень", - сказано в повідомленні.

Зокрема, 336 тис. гривень склала його заробітна плата, яку він перерахував на благодійні цілі, а 15,8 млн гривень - відсотки за депозитами.

Також зазначається, що сума коштів на банківських рахунках Порошенко зменшилася за рік на 430 тис. доларів. При цьому, президент витратив 200 млн гривень на благодійність в 2017 році.

"Близько двохсот мільйонів гривень в 2017 році склали витрати на благодійну діяльність: соціальні, культурні, медичні програми, підтримка армії", - сказано в ньому.

При цьому в повідомленні наголошується, що ці витрати не задекларовані, оскільки така діяльність здійснювалася не фізичною особою, а всеукраїнською організацією "Благодійний фонд Порошенка" і юридичними особами, бенефіціарним власником яких є Порошенко.

Також в повідомленні говориться, що Президент задекларував витрати на відпочинок на Мальдівах в січні.

"Ті гроші були офіційно подані у безготівковій формі з раніше задекларованих власних рахунків з дотриманням банківського та податкового законодавства України. Сума - в два рази менше цифри, яка фігурувала в ЗМІ. Ні копійки не витрачено з державного бюджету", - сказано в ньому.

Однак при цьому якась конкретна сума витрат не вказана.

Нагадаємо, що зараз в Україні відбувається розгляд питання щодо подання е-декларацій; так, у березні 2017 року Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів. Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від необхідності подавати е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Венеціанська комісія рекомендувала Україні скасувати цю норму до 1 квітня 2018 року.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність її скасування.

Однак 22 березня Верховна Рада не змогла розглянути законопроекти про відтемрінування або скасування е-декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У зв'язку з цим єврокомісар Йоганнес Ган заявив, що влада не виконала свої зобов'язання, зазначивши, що обов'язкове декларування для громадських активістів "суперечить європейським прагненням України".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Марлезонський балет: е-декларування для антикорупціонерів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі