Порошенко підписав закон про збільшення призовного віку

Поділитися
Порошенко підписав закон про збільшення призовного віку Призовний вік збільшений
Строковики будуть служити на півроку довше

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення порядку проходження військової служби з питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду".

Закон №116-VIII спрямований, зокрема, на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, введення кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби з військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Також закон передбачає підвищення призовного віку до 27 років і зменшення кількості підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.

Читайте також: Відключення Росії від SWIFT рівнозначно оголошенню війни - глава ВТБ

Крім того, вказується, що терміни військової служби для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях складають 18 місяців (зараз - 12 місяців, 18 місяців - для матросів); для осіб, які під час призову на строкову військову службу мали ступінь вищої освіти магістра - 12 місяців (зараз - спеціаліста або магістра, 9 місяців).

Документом зазначено, що за працівниками, які були покликані під час мобілізації, на особливий період і які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але які продовжують військову службу за контрактом, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форми власності, більш ніж на один рік.

Документ був прийнятий Верховною Радою 15 січня за підтримки 256 депутатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі