Пораненому українському моряку Ейдеру відмовили в госпіталізації - активістка

Поділитися
Пораненому українському моряку Ейдеру відмовили в госпіталізації - активістка Ейдера обстежили за межами Лефортовського СІЗО © Facebook/Эйдер Андрей
У Андрія Ейдера поранені обидві ноги і пошкоджена рука.

Українському військовополоненому моряку Андрію Ейдеру, який при захопленні в Керченській протоці отримав поранення обох ніг, після медогляду в Першій Градській лікарні в Москві відмовили госпіталізації, повідомила на своїй сторінці в Facebook активістка Вікторія Івлєва.

"Андрій Ейдер сьогодні був в травматологічному відділенні в Першій Міській лікарні Москви. В
госпіталізації відмовлено", - написала активістка.

Зазначимо, що при переведенні Андрія Ейдера і ще двох поранених військовополонених моряків Андрія Артеменка і Василя Сороки з лікарні "Матроської тиші" до Лефортовского СІЗО російська сторона не надала підтвердженої інформації про стан здоров'я українців. При цьому відомо, що осколки з ніг Андрія Ейдера досі не дістали. У нього також пошкоджені рука і колінний суглоб. Також у Ейдера була підозра на гепатит B, яким моряка могли заразити у СІЗО "Матроська тиша", але вона не підтвердилося.

При цьому, після відвідування військовополонених моряків в Лефортовському СІЗО екс-омбудсмен України Ніна Карпачова заявила про те, що керівництво слідчого ізолятора погодилося, що Ейдера, Артеменка й Сороку необхідно обстежити в профільних медичних закладах, а також провести лікування і реабілітацію.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі