Популярність Путіна залежить від агресивності політики Росії – соціологи

Поділитися
Популярність Путіна залежить від агресивності політики Росії – соціологи У складні часи росіяни більш схильні терпіти "тверду руку" © nnm.me
В екстремальній ситуації російське суспільство менш схильне критикувати владу.

Рейтинг президента РФ Володимира Путіна, трохи похитнувшись у вересні, наприкінці жовтня знову виріс - якщо б вибори пройшли у найближчу неділю, 87% серед тих, хто визначився зі своїм політичним уподобанням, проголосували за нього.

Про це свідчить останнє опитування Левада-Центру.

Незначне падіння популярності Путіна у вересні дослідники пов'язали з тим, що ситуація на сході України дещо заспокоїлася і з'явилася надія на нормалізацію відносин Росії із Заходом.

"Популярність Путіна знижувалася з серпня-вересня 2008-го року, коли вона знаходилася на піку в 2008 у розпал війни з Грузією. Потім вона падала до січня цього року, коли була найнижча точка його підтримки та популярності", - говорить директор Левада-Центру Лев Гудков.

Високий рівень підтримки Путіна він пояснює націоналістичною ейфорією, в якій перебуває російський народ.

"Конкуренція подавлена. Цензура в ЗМІ дуже жорстка. Дума оцінюється в принципі вкрай негативно, як повністю залежний орган, що залежить, в першу чергу, від Путіна, уряду. Радше не як парламент, а як зібрання галузевих та регіональних лобістів. Отже маніпулювання суспільною думкою веде до того, що створюється імітація масової підтримки", - зазначає він.

Під час загострення ситуації російське суспільство мобілізується і підтримка влади зростає.

"Санкції, звичайно, нам заважають. Цими санкціями нам намагаються зашкодити, блокувати наш розвиток. Підштовхнути нас до самоізоляції в економіці, політиці, культурі, до відсталості підштовхнути", - заявив президент РФ Володимир Путін під час виступу в Сочі.

Але ця відсталість не зменшить підтримку Путіна, вважає заступник директора Левада-Центру Олексій Гражданкін. Як він заявив в інтерв'ю виданню gazeta.ru, нинішня ситуація, працює на стабільність влади. У свідомості людей з'являється простір для критики держави, коли життя покращується, з'являється вільний час, вільні гроші та особисті інтереси. А коли "батьківщина у небезпеці", пояснює він, відмова від особистих інтересів серед росіян вважається нормою. На втому суспільства від мобілізаційної риторики експерт радить не розраховувати, про що свідчить досвід сталінської епохи, яка тривала довгих 30 років.

А от аналітик компанії RusEnergy Михайло Крутіхін так не вважає. Він розповідає, що третина клієнтів його компанії відмовилася від контрактів в Росії через санкції. І чим нижчою буде ціна на нафту, прибуток від експорту якої становить половину російського бюджету, тим миролюбнішою ставатиме російська політика та риторика, вірить він.

"Я думаю, чим вища ціна на нафту, тим гучнішими є прихильники Путіна. Націоналістична риторика починає лунати гучніше. Чим більше ціна на нафту падатиме, тим меншою ставатиме популярність Путіна та подібна риторика", - говорить Крутіхін.

Нагадаємо, що за даними опитування фонду "Общественное мнение", проведеного у вересні, Путін очолив рейтинг моральних авторитетів росіян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі