У ОРДЛО будуть раді бачити українські ЗМІ на виборах - опитування - Україна - dt.ua

Понад половину жителів ОРДЛО вітатиме присутність українських спостерігачів на місцевих виборах — опитування

9 листопада, 08:25 Роздрукувати

Також будуть раді бачити і українських журналістів.  

© kmu.gov.ua

Понад половина жителів окупованих територій Донбасу згодні на присутність українських ЗМІ та спостерігачів під час проведення місцевих виборів, але набагато більше довіри у жителів "потойбічного Донбасу" викликають іноземні медіа. Такі дані наводяться в спільному дослідженні Українського інституту майбутнього та "Дзеркала тижня. Україна", проведеному за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп".

Так, готові допустити українські медіа відстежувати процес волевиявлення в Донбасі 55,3% респондентів. "Однозначно так" відповіли 19,4% і "скоріше так" — 33,7%. Не хочуть присутності українських журналістів 41,4% опитаних. Зокрема "однозначно проти" — 17,3% і "скоріше ні" відповідають 24,1%.

Схожа позиція і щодо українських спостерігачів: 54,7% жителів ОРДЛО не заперечують проти їх присутності ("однозначно так" — 18,9%, "скоріше так" — 35,8%), а не згодні з допуском спостерігачів-"укропов" 41,9% опитаних ("однозначно ні" — 22,9%, "скоріше ні" — 19%).

У той же час набагато більшу довіру у мешканців окупованого Донбасу викликають іноземні ЗМІ та спостерігачі: 73% респондентів допускають їх присутність, а заперечують проти приїзду іноземців менше чверті жителів ОРДЛО — 23,9%.

Читайте також: Вибори в ОРДЛО смають бути організовані відповідно до українського законодавства та стандартів ОБСЄ ― експерт

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольної частині Луганської і 806 — в непідконтрольної частини Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПЛ, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової та Тетяни Сіліної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >