Вступна кампанія-2019: понад 75% вступників отримали бюджетні місця в омріяних вишах - Україна - dt.ua

Понад 75% вступників отримали бюджетні місця в омріяних вишах

6 серпня, 2019, 16:16 Роздрукувати

Лілія Гриневич підвела підсумки вступної кампанії 2019 року.

© 5.ua

У 2019 році абітурієнти більш виважено обирали спеціальності та виші, заявила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. Також завдяки механізму "місце йде за студентом" 75,4% рекомендованих до зарахування абітурієнтів отримали місця в омріяних університетах.

"Якщо порівняти минулорічну кампанію та цьогорічну, ми бачимо, що зросла кількість вступників та електронних кабінетів, які вони створили, але зменшилась кількість заяв. Це означає, що вступники були більш сфокусовані на тому, куди вони хочуть вступити", – заявила Гриневич під час пресконференції.

Минулого року вступники створили 162 тисячі кабінетів та подали 914,5 тис. заяв. Цього року абітурієнти створили 168 тис. кабінетів, а заяв подали – 831,5. При цьому на бюджетні місця у вишах кількість заяв та спеціальностей залишились незмінними з минулого року.

"Можливо, однією з причин є велика робота, за яку я хочу подякувати аналітичному центру CEDOS. Вони підготували спеціальне тестування для вступників. Пройшовши цей тест, вони могли краще визначитися, куди вступати, поставити собі питання. Загалом сторінку цього тесту впродовж вступної кампанії переглянули 131тис осіб", – додала Гриневич.

За її словами, широкий конкурс – механізм, коли "місце йде за кращим студентом в обраний виш" – дозволив понад 75% рекомендованим до зарахування на бюджет абітурієнтам отримати місце в закладі, в якому хотіли. Тобто це ті університети, які вступники ставили за 1-м або за 2-м пріоритетом.

"Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють", – пояснила міністр.

У той же час занепокоєння МОН викликає ситуація з 6-м та 7-м пріоритетами. Саме за цими пріоритетами найменша кількість абітурієнтів отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення.

Зокрема, за 6-м та 7-м пріоритетом місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.

На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.

"Дані цієї вступної кампанії свідчать, що нема потреби подавати 7 заяв, бо ці 6-й та 7-й пріоритети практично не працюють. Ми вважаємо, що наступного року потрібно внести зміни до умов прийому. Ви знаєте, що цьогоріч абітурієнт міг подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. Ми пропонуємо, щоб за спеціальностями обмеження не було взагалі, а абітурієнт мав 5 заяв. Кожну він на власний розсуд зможе подати у будь-який виш та на будь-яку спеціальність", – пояснила Міністр.

Читайте також: Рекомендації для зарахування на бюджет отримали понад 60 тис абітурієнтів — МОН

Раніше Гриневич назвала найпопулярніші виші за кількістю рекомендованих для зарахування на бюджет абітурієнтів. До переліку таких вищих навчальних закладів потрапили Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Київський Національний університет імені Шевченка, Національний університет "Львівська політехніка", Львівський національний університет імені Івана Франка та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

До КПІ рекомендували до зарахування на бюджетні місця 3837 вступників. До КНУ імені Тараса Шевченка - 3037, Національного університету "Львівська політехніка" — 2451. 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >