Ринок землі: 73% опитаних виступають проти продажу земель - Україна - dt.ua

Понад 70% опитаних проти відкриття ринку землі – "Рейтинг"

8 жовтня, 14:16 Роздрукувати

Опитування було проведено з 28 вересня по 1 жовтня.

Продаж землі іноземцям підтримують ще менше – 13% © Андрій Товстиженко, DT.UA

В Україні 73% опитаних виступають проти запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення, 19% підтримують ініціативу, 8% - не визначилися. Опитування було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" з 28 вересня по 1 жовтня.

Вказується, що відносно високий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших і заможних респондентів, власників паю, які самостійно обробляють. Але навіть у цих категоріях кількість противників становить не менше 60%.

Продаж землі іноземцям підтримують ще менше – 13%. Проти 81% опитаних. Незважаючи на те, що серед молодих і більш заможних кожен п'ятий не проти дозволити іноземним громадянам купувати землю, три чверті однозначно виступають проти ініціативи.

При цьому 58% респондентів вважають, що сільськогосподарські землі повинні бути в держвласності, за зразком Канади чи Ізраїлю. 22% - не проти запровадження такої моделі ринку землі, як в Італії, де орні землі можуть продаватися, купуватися. 20% - не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, і ті, у кого немає паїв, за іншу модель – більш молоді, багаті і власники паїв, які самостійно обробляють. Однак навіть серед останніх не менше половини "за" канадську, або ізраїльську моделі ринку.

Аудиторія: населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Читайте також: Ринок землі в Україні відкриється в жовтні 2020 року – Гончарук

Раніше Міністерство економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України оприлюднило для обговорення законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Проект закону було оприлюднено на сайті відомства.

25 вересня Кабінет міністрів затвердив законопроект про обіг земель сільгосппризначення. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що українська земля повинна купуватися українськими громадянами та українськими компаніями.

Докладніше про необхідність реформування ринку землі читайте в статті Івана Мірошниченка "Задзеркалля і страхи земельної реформи. Час для рішень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >