Понад 60% українців чекають від президента припинення війни в Донбасі

Поділитися
Понад 60% українців чекають від президента припинення війни в Донбасі Українці прагнуть миру, але не «за всяку ціну» © орреспондент.net
В українському суспільстві зростає запит на завершення бойових дій на сході країни і відродження вітчизняної промисловості.

Припинення військових дій в Донбасі залишається ключовим суспільним запитом до президента Володимира Зеленського, свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".

На встановлення миру на сході України чекають 64% опитаних українців. Ще 45% респондентів вважають за потрібне посилити боротьбу із корупцією, 30% - відродити вітчизняну промисловість. Значимість запитів на припинення війни та відродження промисловості зростала упродовж останніх місяців.

Понад 20% українців наголошують на важливості підвищення соціальних стандартів (24% респондентів) і якості медицини (22%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

Водночас 65% респондентів вважають, що державні ресурси слід спрямувати на розвиток промисловості й інвестицій, 46% – на боротьбу з корупцією, і майже стільки ж опитаних (45%) вважають, що кошти слід спрямувати на допомогу соціально незахищеним категоріям.

Про важливість розбудови шкіл, лікарень та впровадження нових технологій говорять 59% українців, 29% підтримують збільшення зарплат медикам, а 28% - розмірів субсидій та соціальних виплат.

Соціологічна група "Рейтинг"

Основними маркерами позитивних змін в економіці українці вважають відкриття нових підприємств та створення нових робочих місць (54%), зменшення рівня трудової міграції, зростання розміру мінімальної зарплати та зниження цін на основні продукти.

У соціальній сфері ключовими маркерами позитивних зрушень респонденти вважають підвищення якості медицини (50%), зростання розмірів пенсій (41%) та збільшення підтримки соціально вразливих категорій населення (36%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

Дослідження виконане у період з 22 по 26 січня 2020 року, методом особистого формалізованого інтерв'ю "face to face". Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Загальна кількість респондентів – 2500 респондентів, старших за 18 років. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі