Понад 56% респондентів із ОРДЛО впевнені, що особливий статус повинні закріпити у Конституції України - Україна - dt.ua

Понад 56% респондентів із ОРДЛО впевнені, що у рамках "Мінська" "особливий статус" повинні закріпити у Конституції України

9 листопада, 12:14 Роздрукувати

За межами ОРДЛО ситуація протилежна: 56,2% респондентів сказали "ні" наданню і закріпленню в Конституції "особливого статусу Донбасу".

На тимчасово окупованих територіях 56,6% респондентів впевнені, що передбачуваний Мінськими домовленостями "особливий статус Донбасу" повинен бути закріплений у Конституції України. На такому варіанті наполягає Росія, саме його нав'язують громадській думці кремлівські пропагандисти і прокремлівські ЗМІ.

Ще 34,2% тих, хто живе за лінією розмежування вважають, що "особливий статус" слід зафіксувати в окремому законі України. Загалом переважна більшість мешканців окупованих територій не бачать свого майбутнього в Україні, а з "особливим статусом" у ній готові залишитися лише 13,4% опитаних.

15у
 

 

За межами ОРДЛО ситуація протилежна: 56,2% респондентів Центру Разумкова сказали "ні" наданню і закріпленню в Конституції "особливого статусу" ОРДЛО. Заради встановлення миру в Донбасі на такий крок України згодні 26,3% громадян.

Зауважимо, що ставлення до введення федеративного устрою України по цей бік лінії розмежування ще більш негативне: 62,7% респондентів виступили проти, і лише 16,6% підтримали б таке рішення заради миру на сході.

Хоча у складі України нині окуповані території Донбасу готові залишити 18,5% мешканців так званих "ДНР/ЛНР", тих, хто вважають, що згідно з Мінськими угодами правоохоронна система ОРДЛО — суди, прокуратура і поліція — будуть підкорятися Україні, ще менше — 14,2%.

За лінією розмежування 41,3% опитаних вважають, що "Мінськ" передбачає для ОРДЛО "власні, незалежні від України суди, прокуратуру і поліцію", а ще 36,8% вважають, що "це питання буде вирішуватися на референдумі" жителями окупованих територій.

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 — у непідконтрольній частині Луганської і 806 — у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Читайте також: Особливий статус ОРДЛО отримає лише після проведення виборів і позитивної оцінки ОБСЄ – Пристайко

Ще в квітні 2014 року "Дзеркало тижня.Україна" спільно з КМІС провели соціологічне дослідження, результати якого дуже серйозно вивчалися в Москві і вплинули на плани зі створення Малоросії. Виявилося, що в областях, що входять в т.зв. "Підкову ризику", ставлення до Росії зовсім не таке, як його собі емоційно та інтуїтивно уявляли в Кремлі.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >