Понад 180 засуджених в Донбасі просять перевести їх на підконтрольну територію - ООН

Поділитися
Понад 180 засуджених в Донбасі просять перевести їх на підконтрольну територію - ООН УВКПЛ відомо щонайменше про 184 ув'язнених, які просять про переведення
Незважаючи на обговорення даного питання, засуджені залишаються в ОРДЛО.

Понад 180 засуджених до початку війни в Донбасі у 2014 році, які зараз відбувають покарання на окупованій території, просять перевести їх на територію, підконтрольну уряду України. Про це йдеться у доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні 16 травня – 15 серпня 2018 року.

Наголошується, що Управлінню верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) відомо щонайменше про 184 ув'язнених, які звернулися з проханням про переведення на контрольовану територію. Однак, незважаючи на обговорення даного питання, протягом звітного періоду не було досягнуто прогресу у їх переведенні, йдеться в доповіді.

За даними УВКПЛ, на території, контрольованій "ЛНР", деякі ув'язнені під варту до початку конфлікту, продовжували залишатися під вартою, хоча вже провели у місцях несвободи термін, що дорівнює терміну покарання.

3 квітня так звана "народна рада" внесла зміни до "кримінального процесуального кодексу", згідно з якими засуджені, які вже провели у місцях позбавлення волі термін, що дорівнює терміну, передбаченому їхнім вироком, мають право подати вимогу про звільнення під особисте зобов'язання не залишати окуповану територію. УВКПЛ відомо про трьох людей, які з тих пір були звільнені.

Наголошується, що ув'язнені під вартою та звільнені не завжди мають дійсні паспорти або документи, що засвідчують особу, що істотно обмежує свободу пересування й піддає їх ризику подальшого "арешту".

"В одному випадку чоловік, звільнений у червні 2016 року, який не мав документів, що засвідчують особу, тричі безуспішно намагався перейти через лінію дотику на територію, контрольовану урядом. Під час однієї з таких спроб він був безпідставно затриманий на стороні, контрольованій збройними групами, і перебував під вартою без зв'язку із зовнішнім світом приблизно тиждень, протягом якого його били і катували електрошоком", - йдеться у звіті.

Раніше координатор Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Тоні Фріш повідомив про те, що представники окремих районів Луганської області готові передати Києву 50 ув'язнених, які були засуджені до початку війни в Донбасі. За його словами, з окремих районів Донецької області передача засуджених відбувається з 2015 року, вже близько 200 осіб перемістили з окупованих територій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі