Допомога на полі бою: Міноборони розробляє нові стандарти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Допомога на полі бою: Міноборони розробляє нові стандарти © Міністерство оборони України / Facebook
Серед пріоритетів – посилення освіти в сфері домедичної допомоги.

Вдосконалення процесу догоспітальної допомоги військовим стало однією з пріоритетних задач, які для себе пів року тому визначив Департамент охорони здоров’я Міністерства оборони України. Як наразі відбувається ця оптимізація, розказала директорка департаменту Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.

"Зараз у розробці – обсяги з надання домедичної та медичної допомоги на догоспітальному етапі. Йдеться про само- та взаємодопомогу й медичні пункти, медичні роти, стабілізаційні пункти (які взагалі не було прописано). Це призведе до стандартизації домедичної допомоги на полі бою та надання медичної допомоги на догоспітальному етапі евакуації", – каже Сухорукова.

Для нових стандартів, за її словами, потрібно буде розробити й затвердити комплектацію аптечок, рюкзаків, табелів тощо. 

"Ми цим займаємося. Тепер Закон надав нам право це затверджувати не тільки для ЗСУ, а й для всіх сил безпеки і сил оборони", – додала чиновниця.

Сухорукова каже, що першим кроком її команди стало внесення змін до наказу Міноборони №81 "Про затвердження Порядку списання військового майна у Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту", якими спростили списання аптечок.

Також Сухорукова торкнулася питання базового навчання домедичної підготовки і підкреслила, що воно входить до базової загальновійськової підготовки: "Питання не в тому, що ніхто нікого не навчає, а в тому, що не було на що спиратися, щоб навчати, – не було єдиних стандартів, як і до чого готувати людей. Зараз ми описуємо обсяги надання допомоги, а потім командування під ці обсяги має написати навчальні програми".

За її словами, в міністерстві розуміють, що для виправлення ситуації недостатньо ухвалити наказ: "Тому спільно з Генштабом працюємо над змінами в системі підготовки. Навчання треба розгорнути й забезпечити”.

Крім того, як зазначає Сухорукова, уже запущено кілька навчальних курсів для лікарів, зокрема від американського коледжу хірургів ASSET для хірургів на передовій; тестуються телемедичні послуги в зоні бойових дій; впроваджено механізм декларування медичної практики. 

Для декларації медпрактики потрібно через портал "Дія" повідомити МОЗ, що частина надає медичну допомогу. 

"Так ми виправили ситуацію, коли військові частини надають допомогу пораненим поза межами правового поля. Станом на 15 квітня 2024 року декларації подала 81 військова частина”, – додала Сухорукова.

Також у інтерв’ю чиновниця розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі