Полтавські агробарони нарізають місцеві громади під себе – голова ОТГ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Полтавські агробарони нарізають місцеві громади під себе – голова ОТГ
Зв'язки у Верховній Раді допомагають нехтувати перспективними планами та волею людей.

Конфлікти, пов'язані із затвердженням обласних перспективних планів об'єднання громад, спалахують у багатьох регіонах. Багато обласних державних адміністрацій які затверджують і подають у Кабмін план об'єднання, зайшли в змову з місцевими та регіональними елітами.

Не стала виключенням й Полтавщина. Про ситуацію, що склалася з Опішнянською ОТГ, ZN.UA розповів голова громади Микола Різник.

Згідно з методикою формування Перспективного плану територій Полтавської області, Кирило-Ганнівська і Ставківська сільські ради опинялися у складі Опішнянської ОТГ. Такий план був обґрунтований і перш за все орієнтований на зручності людей. Він не містив політики. Втім, місцевий агробарон, шантажуючи владу голосами у Верховній Раді, знову продавив приєднання Кирило-Ганнівської сільради до Зінькова.

Олег Кулініч
Олег Кулініч

"Доки ми тут боролися з коронавірусом, закуповували обладнання до лікарень, розвозили продукти, він просто взяв і "домовився" зверху. І це та скринька Пандори, яка дозволяє йому робити все що заманеться, нехтуючи законом та волею людей", - наголошує Різник.

До

Після

Выдтоды, як у територіальний поділ включився місцевий народний депутат Олег Кулініч, який має агропідприємство і власний земельний інтерес на території цих сільських рад, Полтавська обласна державна адміністрація почала ці сільські ради методично, в різних версіях Перспективного плану, відривати від Опішнянської громади і тулити до Зінькова.

Водночас у Зіньківській ОТГ і так було у складі 17 сільських рад, тоді як в Опішнянській ОТГ буде всього п'ять. При тому що бюджети приблизно однакові.

"Ми брали участь у різних засіданнях, писали десятки листів, їздили до Києва, ходили в Полтавську ОДА. Ми просили, доводили, показували розрахунки, проводили громадські слухання та багато іншого. Проте в результаті Ставкове ухвалило рішення приєднатися до Зіньківської ОТГ. Хоча це суперечило методиці, ми погодилися, бо така була воля людей", - розповідає голова Опішнянської ОТГ.

У Кирило-Ганнівці люди влаштували громадські слухання, на яких одноголосно вирішили приєднатися до Опішнянської ОТГ. Потім, не довіривши слуханням, сільрада влаштувала мініреферендум, на якому понад 65% людей проголосували за Опішню. Тоді депутати ухвалили рішення про приєднання до Опішнянської ОТГ, звернулися до Кабміну і Полтавської ОДА. Там внесли зміни, і всі зітхнули з полегшенням.

Однак після втручання Кулініча усе знову "переграли". Хоча жодної причини приєднувати Кирило-Ганнівську сільську раду до Зінькова немає, бо:

1) за нормативною методикою, Кирило-Ганнівка має бути приєднана до Опішнянської ОТГ (саме так було в Перспективному плані 2015 року, який склали виключно за методикою, а не з політичних міркувань);

2) до Опішні набагато ближче, там є вся інфраструктура: лікарня, швидка допомога, новий ЦНАП, пожежний підрозділ та все необхідне;

3) понад 80% жителів Кирило-Ганнівки поставили підписи за приєднання до Опішні, понад 65% при вуличному обході проголосували за приєднання до Опішні, на громадських слуханнях одноголосно проголосували за Опішню;

4) Кирило-Ганнівська сільська рада прийняла офіційне рішення про приєднання до Опішнянської ОТГ і звернулася з ним до всіх необхідних органів;

5) Опішнянська громада через великий бюджет і нестачу населення щорічно віддає у державний бюджет реверсну дотацію в розмірі 3,5 млн грн, яку можна було б використовувати на благо громади.

"На наші листи Полтавська обласна державна адміністрація відповідала листами, які абсолютно суперечать один одному (спочатку - ваші пропозиції враховано, а згодом - жодних пропозицій не надходило)", - згадує автор.

Далі було затвердження плану Кабміном. Люди з Кирило-Ганнівки на знак протесту вийшли перекривати трасу, потім мітингували під ОДА, але досі не почуті, перебувають у розпачі.

І це тільки один випадок на Полтавщині, а таких - десятки: поряд із Кирило-Ганнівкою мітингувала Ковалівка, яку в останній момент відірвали від Великосорочинської ОТГ. Засульську ОТГ, яка була однією з перших і найбільших в Україні, силоміць ліквідували й приєднали до Лубенської. Вдумайтеся: найбільшу громаду області приєднали до іншої, яка навіть не була створена!

Жителі Кирило-Ганнівки продовжують боротьбу. Незважаючи на те, що людям відкрито погрожують, залякують, а на мітинг під ОДА прийшли правоохоронці з автоматами: це на кілька десятків людей, переважно пенсійного віку.

"Це конкретна стаття про зловживання владою, і ми вже бачили, чим це може закінчитися. Влада приходить і йде, а громадам жити в цих адміністративних межах десятки і сотні років", - підсумовує Микола Різник.

Читайте також: У Хмельницькій області розшматували самодостатню Красилівську ОТГ, "бо там батьківська хата" першого віцеспікера Стефанчука

Докладніше про те, як черговий депутат нарізає громади під себе, нехтуючи перспективним планом, здоровим глуздом і волею людей, читайте у статті Миколи Різника "Об'єднання громад на Полтавщині. Без надії сподіваємося" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі