Заробітчани з України - Польща лідирує за популярністю серед українських заробітчан - Україна - dt.ua

Польща лідирує за популярністю серед українських заробітчан

2 лютого, 2017, 12:07 Роздрукувати

Українці в цілому задоволені рівнем оплати праці в країнах ЄС і хотіли б знову поїхати на заробітки.

Соціологи створили контури портрету українського заробітчанина © Андрій Товстиженко, ZN.UA

Серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному, Західної Європи, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

При цьому майже 30% респондентів відмовилася відповідати на це питання.

Більшість опитаних задоволені рівнем заробітку, який одержували, працюючи за кордоном (19% - дуже задоволені, 62% - швидше задоволені). Найбільше незадоволених розміром заробітку на Сході країни.

Третина (31%) опитаних особисто стикалися з невідповідністю між заявленими умовами працевлаштування і тими, що отримали на місці роботи за кордоном, 58% - не стикалися, 11% - не відповіли на це питання.

1
Соціологічна група "Рейтинг"

35% опитаних працювали за кордоном офіційно, 61% - неофіційно, 4% - не відповіли.

Більшість (71%) заробітчан хотіли б у майбутньому знову працювати за кордоном, 11% - швидше не хотіли б, 5% - однозначно не хотіли б, 13% - не визначилися.

Найбільша кількість респондентів хотіли б працювати в Німеччині (23%) та Польщі (22%), близько 10% - в Італії, США, Англії, на 6-7% - у Чехії та Росії. 18% не визначилися.

1
Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено серед 436 респондентів, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%.

Читайте також: Сума грошових переказів "заробітчан" вперше перевищила обсяг іноземних інвестицій

Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан після скасування віз для громадян України. Безвізовий режим означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі, хоча і не дає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, можуть вирішити перебратися в більш багаті країни Західної Європи. Українські портали праці рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >