Лікарі в Польщі - Польща хоче скасувати проходження нострифікаії диплому лікарів із України для полегшення працевлаштування - Україна - dt.ua

Польща хоче спростити працевлаштування лікарів із України через брак медперсоналу

17 квітня, 2018, 04:50 Роздрукувати

Минулого року 245 іноземців приєдналися до польського екзамену для лікарів, тоді як втричі більше поляків отримали сертифікат, необхідний для роботи за кордоном.

У Польщі невистачає лікарів через трудову міграцію власних фахівців © pixabay.com

 

Міністерство охорони здоров'я Польщі працює над тим, щоб лікарі зі східних кордонів, особливо з України, не мали необхідності проходити процедуру нострифікації диплому та швидше могли приступити до виконання обов'язків, пише Rzeczpospolita.

Для цього чиновники пропонують внести зміни в Постанову про нострифікацію дипломів.

Однак, як зазначає видання, експерти вважають, що взаємне визнання медичної кваліфікації з Україною не може бути прийнято Європейським Союзом, оскільки це означатиме визнання її у всіх країнах-членах ЄС.

У медичній раді, яка протягом багатьох років попереджала про проблеми з персоналом польської служби охорони здоров'я, відноситься до такої ідеї без ентузіазму, зазначаючи, що це не має відбуватися за рахунок пацієнтів. Там виступають за збереження тесту на нострифікацію.

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що наразі робота в цьому напрямку перебуває на початковому етапі, однак додають, що спрощення підтвердження кваліфікації могло б стати вирішенням проблеми хронічної нестачі лікарів у Польщі, які дедалі частіше заявляють про намір виїхати за кордон.

Видання також наголошує, що сьогодні найчисельнішою національною групою, які практикують медицину в Польщі, є українці. Право на медичну практику мають 314 осіб із 1142 іноземців, що складає 36%. Друга за чисельністю білоруська група є вдвічі меншою – 138 осіб.

Додамо, що у 2017 році 245 іноземців приєдналися до польського екзамену для лікарів, тоді як 747 поляків отримали сертифікати, необхідні для роботи за кордоном.

Читайте також: Польське громадянство за дев'ять років отримали близько 15 тисяч українців

Українці стали лідерами із купівлі землі в Польщі, отримавши половину всіх виданих іноземцям дозволів. Усього минулого року іноземним громадянам було видано 224 дозволи на придбання 270 земельних ділянок загальною площею майже 23 га.

Раніше повідомлялося, що Польща спростить працевлаштування для українців. Міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квециньский заявив, що польський уряд розробляє нові положення соціально-міграційної політики, які повинні полегшити перебування в країні трудових мігрантів, зокрема, з України.

Національний банк Польщі прогнозує, що до кінця 2020 року на польський ринок праці щороку прибуватиме 200-300 тис. українців

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >