Полозов висловив побоювання про стан здоров'я трьох військовополонених українських моряків

Поділитися
Полозов висловив побоювання про стан здоров'я трьох військовополонених українських моряків Полозов підкреслив, що стан більшої частини непоранених полонених задовільний
Враховуючи не дуже добрий стан українських військовополонених моряків, українських медиків росіяни до них допускати відмовляються.

Стан здоров'я утримуваних Росією трьох поранених українських військовополонених моряків – Андрія Эйдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки – викликає побоювання, заявив журналістам на брифінгу в Гамбурзі після усних слухань у Міжнародному трибуналі ООН з морського права у справі про імунітети трьох українських військових кораблів і 24 членів їх екіпажів російський адвокат Микола Полозов, повідомляє УНІАН.

"У більшості військовополонених стан моряків задовільний. Між святами в Росії їх відвідали консули і наші адвокати. Звичайно, у нас досі викликає побоювання стан здоров'я поранених військовополонених Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки. У Василя Сороки зняли гіпс з руки, але функція руки так і не відновилася. В умовах слідчого ізолятора йому не надають належною мірою реабілітацію, відновлення функції руки... Крім того, ми наполягаємо на тому, щоб стосовно двох інших поранених військовополонених Андрія Артеменка та Андрія Ейдера було проведено додаткове незалежне обстеження, оскільки у них залишаються витягнуті осколки в тілах. Поки ці дії російська влада не виконує", – зазначив адвокат.

Полозов додав, що враховуючи не дуже добрий стан українських військовополонених моряків, українських медиків росіяни до них допускати відмовляються і в той же час проводять активні слідчі дії стосовно військовополонених.

Нагадаємо, 17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою усім 24-ом військовополоненим морякам. Адвокати вже оскаржили рішення суду.

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених і кораблі.

Після затвердження дати розгляду справи Росія відмовилася приймати участь в слуханнях за позовом України.

Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі