Наука в Україні - Половина науковців бачать попит на українські розробки від міжнародних корпорацій - Україна - dt.ua

Половина науковців бачать попит на українські розробки від міжнародних корпорацій

6 листопада, 2017, 14:59 Роздрукувати

Вчені сумніваються в зацікавленості органів державної влади та бізнесу України в наукових розробках. Більше вірять в міжнародний бізнес.

Українські науковці покладають великі надії на міжнародні корпорації © Андрій Товстиженко, DT.UA

Половина українських науковців (52%) вважають, що сьогодні існує запит на розробки українських науковців та винахідників від міжнародних корпорацій, 32% мають протилежну думку на цей рахунок, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Щодо вітчизняних бізнес-структур і особливо органів державної влади протилежні думки: більше половини вважають, що запиту від цих структур на вітчизняні наукові розробки немає, третина з цим не згодні.

Щодо медіа та громадських фондів ситуація схожа з попередньою: чверть вважають, що подібний запит існує, половина вважають інакше.

1
Соціологічна група "Рейтинг"

Дослідження проведене Соціологічною групою "Рейтинг" у 35 наукових установах серед 1000 працівників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси і Харкова. Дослідження проведено 4-30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".

Читайте також: Більшість українських науковців покладають відповідальність за розвиток науки на міністерство

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року дві третини українських науковців (64%) негативно оцінюють розвиток науки в Україні за останні п'ять років. У той же час, найбільш оптимістичні оцінки серед науковців стосуються їх власного наукового розвитку за останні п'ять років. Про поліпшення в цьому випадку заявили 40% опитаних, про стабільність – 37%, про погіршення – лише 10%, а 13% не змогли оцінити стан власних справ.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >