Політв'язня Джеміля Гафарова вивезуть із СІЗО для медогляду — адвокат

Поділитися
Політв'язня Джеміля Гафарова вивезуть із СІЗО для медогляду — адвокат © Крымская солидарность/Facebook
За словами захисника фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір", Гафарова повинні вивезти вже сьогодні.

Фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова планують 28 січня вивезти з СІЗО окупованого Сімферополя для медичного огляду, передає "Крим.Реалії".

"Представник СІЗО-1, що бере участь в суді, де розглядається мій адміністративний позов, повідомила сьогодні вранці додатково, що вивезення на медичний огляд Джеміля Гафарова в Республіканську клінічну лікарню імені Семашка заплановано на сьогодні на 10 годину ранку", – повідомив адвокат політв'язня Рифат Яхін.

Раніше адвокат говорив про те, що направлення на медогляд підписав начальник СІЗО Сергій Бережний.

23 січня Джеміль Гафаров разом з адвокатом отримали "Направлення на медичний огляд підозрюваного або обвинуваченого, щодо якого обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою". У грудні у політв'язня критично погіршився стан здоров'я. За словами українського омбудсмена Людмили Денисової, Гафаров скаржився на загострення хвороби нирок, проблеми зі шлунком, серцем і вухом. Крім того, українського політв'язня протягом трьох тижнів турбував постійний кашель.

Джеміль Гафаров один з кримських татар, яких затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" і "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів. При цьому місцеперебування Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 18 грудня 2019 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію захисту прав людини в анексованому Росією Криму.

Вона стала четвертою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні кілька років. Окрім іншого, в документі засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність". Росію також закликали припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за вираження думок. При цьому РФ не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі