Політика Обами щодо України не працює - Politico

Поділитися
Політика Обами щодо України не працює - Politico Обама чекає, що російські війська заберуться з Донбасу в другій половині року. Ілюстрація © Yahoo!News
Білий дім досі не наважився зробити хоч щось, що б зупинило агресію Росії в Донбасі.

Зусилля президента Барака Обами з порятунку України від російського військового захоплення застопорилися. А політичні потрясіння в українському уряді можуть вручити Володимиру Путіну перемогу у конфлікті, від якого, як раніше говорив сам Обама, залежать "фундаментальні принципи міжнародної системи".

Про це на сторінках Politico пише американський журналіст Майкл Кроулі. Він зазначає, що через два роки після протестів у Києві, які повалили попередній корумпований уряд, нападу Путіна на Україну і початку міжнародної кризи, політика адміністрації президента США загрузла. Вашингтон відволікається на Сирію, втрачає підтримку європейських союзників, які дедалі більше хочуть позбутися клопоту займатися врегулюванням конфлікту.

Попри особисті благання віце-президента Джо Байдена, американські чиновники бояться, що київські лідери на межі політичного вибуху, який зруйнує всі спроби стабілізувати країну і викинути Росію з її східних територій.

"Сирія нас дуже сильно відволікла від України. Мені здається, що Європі буде складно лишатися згуртованою і тиснути далі на Росію за допомогою санкцій. Здається, це переросте в заморожений конфлікт, що в цілому влаштує Путіна", - каже республіканець і член Комітету з закордонних справ Сенату США Боб Коркер.

Критики Обами, такі як Коркер, кажуть, що президент США так і не зміг підтвердити свою риторику діями, згідно з якою російське вторгнення в Україну становить смертельну загрозу для європейської безпеки. Обама відкинув заклики кількох радників передати українцям озброєння, яке б зупинило проросійських бойовиків.

"Путін нічим не поплатився за свої дії", - сказав Коркер, додавши, що європейські политики розповідають про те, як Путін сказав їм, що не відчуває "жодного супротиву" від США.

Так, США і Європа запровадили кілька пакетів економічних санкцій проти Москви і впродовж останніх місяців Америка посилила свою присутність на східному фланзі НАТО. Але в той же час, Обама співпрацює з Путіним у питанні Сирії. І ці його дії проти Росії ніяк не похитнули підтримку проросійських терористів на Сході України, де вже загинули понад 10 тисяч людей.

"Ніщо не вказує на те, що Росія збирається відмовитися від контролю над Україною", - каже колишній посол США в НАТО і президент Chicago Council on Global Affairs Іво Даалдер.

"Якоюсь мірою, Сирія стала відволіканням уваги для нас, тому що через неї ми працюємо з Росією і ігноруємо те, що відбувається в Україні", - додає він.

Чиновники Обами наполягають, що в основі їхньої стратегії лежить виконання Мінських угод і виведення російських військ з Донбасу принаймні до кінця каденції чинного президента США. Неназваний чиновник у Вашингтоні розповів Кроулі, що у Білому домі сподіваються на втілення цього плану в другій половині 2016 року.

Однак найбільше, чого зараз боїться американська сторона - це крах нинішньої влади в Києві.
"Найгірше, що може статися зараз, - це провал уряду і нові вибори. Тому що тоді почнеться хаос і вся система зайде в глухий кут", - сказав інший неназваний чиновник з Білого дому.

В цей же час, експерт Atlantic Council Андрес Аслунд вважає, що дострокові вибори в Україні не такі страшні, як про них говорять. Занепокоєння викликає те, що всі посткомуністичні країни корумповані і чинний уряд за це завжди несе відповідальність. Тому такі уряди, власне, і програють на виборах у демократичних країнах Східної Європи. "Стабільна посткомуністична влада" дорівнює "корумпована влада". Власне, варто лише згадати, що Микола Азаров був прем'єр-міністром України найдовше після розпаду СРСР.

В цей же час, президент Петро Порошенко пообіцяв не допустити дострокових парламентських виборів. Під час зустрічі з представниками Аспен інституту він сказав, що коаліція "має визначитися – і щодо кандидатури членів Кабінету міністрів та керівника уряду, і щодо програми і порядку реформ, які мають бути проведені, і щодо позицій фракцій, які будуть входити до складу цієї коаліції".

За даними опитування "Рейтингу", в січні 2016 року ідею розпуску парламенту і призначення нових виборів Верховної Ради підтримували 50% українців, проти - 34%.

Останнім часом неодноразово заявляла про необхідність дострокових парламентських виборів лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі