Поліція поскаржилася на проблеми з похованням померлих через поправки до КПК

Поділитися
Поліція поскаржилася на проблеми з похованням померлих через поправки до КПК За 10 днів по Україні судами розглянуто лише близько 60% клопотань © відкриті джерела
Суди захлеснув вал документів, і там просто не встигають їх розглядати.

Через дію нового Кримінального процесуального кодексу зі змінами суди катастрофічно не встигають видавати дозволи на поховання померлих, повідомляє прес-служба Національної поліції.

За її інформацією, аналіз діяльності слідчих підрозділів свідчить, що протягом 10 днів по Україні судами розглянуто лише близько 60% клопотань про проведення експертиз, направлених слідчими Нацполіції.

"У нас за ці 10 днів зафіксовано 7782 факти смерті громадян. Слідчими розглянуто 5849 фактів. Тобто, це не проблема. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1949 фактів. І саме тут виникають певні складнощі", - підкреслює заступник голови Нацполіції - начальник Головного слідчого управління Віталій Невгад.

За його словами, від судів отримано дозволів на видачу тел для захоронення протягом доби - 794 дозволи (41% від загальної кількості поданих клопотань), протягом двох діб - 753 (39%), на третю добу - 259 дозволів (13%). Крім того, фіксуються терміни більше чотирьох діб - це понад 120 дозволів (або 6,5% від кількості поданих клопотань).

"Це перший момент, коли кількість клопотань у судах з кожним днем зростатиме. Друге - можливість направлення подань до судів у вечірній час або у вихідні дні. Це також поки що в деяких регіонах є проблемою", - зазначає Невгад.

Він повідомив, що в його управлінні вже створена робоча група для аналізу роботи слідчих підрозділів з моменту початку дії зміненого КПК.

Заступник голови Нацполиции також відзначив необхідність негайного проведення на місцях зустрічей з представниками судів та прокуратури для вирішення проблеми.

З 15 березня набували чинності так звані "поправки Лозового" в Кримінально-процесуальний кодекс. Згідно з ним, без довідки з суду поховання неможливо, навіть якщо людина померла вдома природною смертю. Крім цього, слідчий вже не буде призначати експертизу, а дозвіл на проведення експертизи повинен дати суд. На це рішення може піти не менше 72 годин. Також згідно з цими правками, якщо протягом 18 місяців не розкрито навіть найтяжчі злочини, їх автоматично будуть закривати.

22 березня Верховна Рада внесла зміни в Кримінальний процесуальний кодекс. Проект закону №8151 підтримали 256 народних депутатів. Законом внесено зміни до статті 132, 184, 234 КПК, якими виключено положення про те, що орган досудового розслідування може подавати клопотання про заходи забезпечення кримінального провадження, проведення обшуку або обрання запобіжного заходу, призначення експертизи до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. Парламент прийняв цей законопроект у першому читанні 20 червня. Розглядати його в другому читанні почав 7 вересня, всього було подано 4834 поправки.

Після цього деякі депутати і юристи заявили про те, що до прийнятого закону "радикал" Андрій Лозовий вніс поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів, у тому числі Віктору Януковичу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі