Подальше підвищення пенсійного віку в Україні може стартувати з 2022 року - соціолог

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Подальше підвищення пенсійного віку в Україні може стартувати з 2022 року - соціолог Експерт вважає за необхідне підвищити пенсійний вік © Андрій Товстиженко, DT.UA
В поточному році жінки виходили на пенсію за віком 57 років 6 місяців, тобто на 2,5 року (30 місяців) пізніше колишнього межі.

Подальше підвищення пенсійного віку (наприклад, до 65 років - це сучасний європейський стандарт) може стартувати з 2022 р., коли закінчиться підвищення пенсійного віку для жінок, розпочате в 2011-м.

Про це пише в своїй статті для ZN.UA соціолог Лідія Ткаченко.

На її думку, доцільність такої відстрочки логічно обґрунтовується необхідністю зберегти тенденції гендерного вирівнювання та здійснення структурних змін в економіці, здатних забезпечити належну якість робочих місць.

"У період до 2022 р. потрібно реформувати систему ранніх пенсій, що також сприятиме зменшенню гендерних розривів у пенсійній системі, оскільки чоловіки значно частіше працюють на шкідливих роботах і становлять переважну більшість дострокових пенсіонерів за віком. Однак обмеження ранніх пенсій обов'язково має супроводжуватися заходами посилення охорони праці та здоров'я, включаючи моніторинг тривалості зайнятості в шкідливих умовах і заборону залишатися на такій роботі понад встановлений період", - йдеться в статті.

На думку Ткаченко, твердження, що підвищення пенсійного віку не дає жодних чи суттєвих результатів щодо зменшення дефіциту Пенсійного фонду, носять суто спекулятивний характер і не мають нічого спільного з реальністю.

Вона відзначає, що в поточному році жінки виходили на пенсію за віком 57 років 6 місяців, тобто на 2,5 року (30 місяців) пізніше колишньої межі. Якщо прийняти розмір їх пенсії на рівні хоча б 1600 грн, то сума економії за 30 місяців становить 48 тис. грн, а з урахуванням кількості таких жінок (близько 150 тис. чол.) - 7,2 млрд грн, і це тільки з однієї вікової когорти.

"Інша справа, що економія від підвищення пенсійного віку розчиняється в загальній безодні дефіциту Пенсійного фонду, спровокованого зниженням ЄСВ, і, таким чином, по факту економить кошти державного бюджету, нічого не даючи пенсіонерам. Щоб виправити ситуацію, принципово важливо на новому етапі пенсійної реформи прийняти норму закону, що вся економія, отримана від заходів реформи, спрямовується на підвищення виплат існуючим пенсіонерам, перш за все найбільш нужденним: особам, які давно вийшли на пенсію (їхні пенсії найбільше знецінилися внаслідок інфляції) та/або досягли віку 80 років і старше (у них значно більші потреби на медичні послуги тощо)", - йдеться в статті.

Нагадаємо, на думку ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, щоб отримувати гідну пенсію, українці повинні йти на відпочинок з 65 років.

Детальніше про пенсійну реформу читайте у статті Лідії Ткаченко "Параметри або структура: що міняти в пенсійній системі?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі