"План Сайдіка" пропонує фактичну легітимізацію терористичних угруповань — Черниш

Поділитися
"План Сайдіка" пропонує фактичну легітимізацію терористичних угруповань — Черниш Міністр вважає частина положень неприйнятними © https://twitter.com/valspiridonov
Голова МінТОТ розкритикував "план для України" представника ОБСЄ.

"Мирний план для України" представника ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіна Сайдіка вимагає низки рішень парламентів України та інших країн і викликає багато питань, вважає міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш. За його словами, зараз ні за процедурою, ні за змістом цей план не може офіційно обговорюватися.

"Фактично це не розвиток Мінських угод – це додаткові угоди, які, зокрема, вимагають низки рішень не тільки парламенту України, але і парламентів інших країн, тому вони не можуть бути в принципі імплементовані", - сказав Черниш на прес-конференції в п'ятницю.

Він також зазначив, що багато пунктів плану викликають питання.

"Що стосується мандата всієї цієї місії (ОБСЄ-ООН), яка запропонована у цьому документі. Звертаю увагу – тут передбачена вся територія Донецької та Луганської областей, в тому числі підконтрольна уряду України, але зроблена така обмовка, що цивільний компонент – лише для окупованій території, а вся місія в тому числі для підконтрольній території, що дивно. Я не розумію логіки в цьому випадку і взагалі це не прописано ні в яких угодах, які до цього моменту Україна підписувала чи схвалювала", - розповів Черниш.

Міністр також зазначив, що згідно з планом Сайдіка пропонується "фактична легітимізація органів, які називають себе такими на окупованих територіях і легітимність яких ще недавно автори цього документа не визнавали". Він підкреслив, що в мінському процесі не фігурують так звані "ЛНР" і "ДНР", а план Сайдіка знову повертає до цим назвам.

При цьому Черниш нагадав, що на пропозиції України зробити чіткі заяви про неможливість ні повного, ні часткового визнання і легітимізації цих утворень у рамках мінського процесу російська сторона і ОБСЄ не реагують.

"Хто і для кого його підготував і чому саме зараз його оприлюднили – у мене особисто викликає багато питань, на які досі ми не знайшли відповідей", - зауважив він.

Голова МінТОТ нагадав, що за офіційними каналами цей план представникам України не передавали. У свою чергу, оприлюднення плану в газеті чомусь співпало з проведенням з'їздів опозиційних структур.

"Може, збіглося, але на мою думку, є певна закономірність у цьому", - додав міністр.

В кінці січня спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung про новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості. За його словами, план був представлений в грудні минулого року на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ з участю представників України, Німеччини, Франції та РФ. Згідно з планом, ООН і ОБСЄ повинні діяти в ОРДЛО під загальним керівництвом. Це стосується як військового і поліцейського компонентів з боку ООН, так і моніторингової місії ОБСЄ, яка вже працює в Донецькій і Луганській областях. План також передбачає введення тимчасової адміністрації ООН і створення Агентстсва по відновленню Донбасу. Нова угода, на думку Сайдіка, повинні ратифікувати парламенти України і Росії.

У свою чергу в Міністерстві з питань тимчасово окуповані території і внутрішньо переміщених осіб України заявили про те, що не отримували офіційних пропозицій від ОБСЄ по введенню миротворчої місії в Донбас спільно з Організацією об'єднаних націй.

В РФ "план Сайдіка" назвали зайвим. Представник РФ в Тристоронньої групі Борис Гризлов повторив кліше російської пропаганди про "внутрішній конфлікт в Україні" і про те, що РФ нібито не є його стороною.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі