"Плагіатором року" визнали Катерину Кириленко, "Посіпакою року" — Лілію Гриневич

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Плагіатором року" визнали Катерину Кириленко, "Посіпакою року" — Лілію Гриневич Гриневич "перемогла" у номінації «Посіпака року»
"Переможцями" у номінаціях стали ті, котрі здобули найбільшу підтримку наукової спільноти та групи "Дисергейт".

Активісти антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" та науково-освітня громадськість оприлюднили результати народного голосування за відзнаку "Академічна негідність року"

Ідея відзначити недостойних науковців визріла влітку у середовищі фізиків. Вона отримала підтримку наукової спільноти. Відбулося народне висунення кандидатів та народне голосування в Фейсбуці, а також членами групи "Дисергейт". "Переможцями" у номінаціях стали ті, котрі здобули найбільшу підтримку наукової спільноти та групи "Дисергейт" (у співвідношенні 50 на 50).

Вручення відзнак "Академічна негідність року" має стати першим кроком до очищення науково-освітнього простору України від плагіаторів, фальсифікаторів науки, псевдонауковців та чиновників-посіпак не доброчесності - розповіла Світлана Благодєтєлєва-Вовк, голова ради ГО ТРОН, координатор антиплагіатної ініціативи "Дисергейт". - Ми маємо зупинити численні крадіжки інтелектуальної власності, вал низькоякісних наукових публікацій, призначених для отримання наукових ступенів та вчених звань, захист дисертацій, що не містять наукової новизни, бо інакше - проект модернізації країни не відбудеться, оскільки в його основі лежить висока якість освіти і науки, відповідальність кожного члена перед спільнотою".

На номінацію"Плагіатор року" були висунені такі кандидати:

1. Катерина Кириленко - завідувач кафедри філософії КНУКіМ, докт. пед. наук, доцент, дружина віце-прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка.

2. Лілія Гриневич - міністр освіти і науки України, канд, пед. наук.

3. Руслан Гурак - голова Державної інспекції навчальних закладів, член НАЗЯВО, канд. юрид. наук.

4. Станіслав Ніколаєнко - екс-міністр освіти і науки України, член-кореспондент НАПНУ, ректор НУБіП, докт. пед. наук, професор.

5. Олександр Волосовець - член-кореспондент НАМН, завідувач кафедри педіатрії №2 НМУ імені О.О.Богомольця, член НАЗЯВО, докт. мед. наук, професор.

6. Володимир Пашков - екс-ректор ЗОІППО.

7. Родина Демченків (Володимир - батько та сини Сергій і Максим), а також Анжела Лященко і Хатуна Гурчіані - фігуранти "фабрики дисертацій".

Абсолютним переможцем у номінації "Плагіатор року" стала Катерина Кириленко. Як зазначила доктор філософських наук Тетяна Пархоменко, "кейс Катерини Кириленко став не просто зразковим прикладом системного плагіату, він став маркером руйнації державної вертикалі в управлінні освітою і наукою в Україні і моральної та/або професійної деградації людей, що задіяні в системі підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, починаючи від редакторів наукових видань і рецензентів і завершуючи членами спеціалізованих вчених рад та опонентами".

Кандидатами на відзнаку "Фальсифікатор року" стали:

  1. Олександр Волосовець - член НАЗЯВО, член-кореспондент НАМНУ, д-р мед. наук, професор.
  2. Валерій Запорожан - академік НАМНУ, ректор ОНМУ, д-р мед. наук, професор.
  3. Вікторія Євдокимова - науковий співробітник ОНМУ, екс-д-р мед. наук.
  4. Едуард Глазков - в.о. завідувача кафедри ЛДМУ, д-р мед. наук, доцент.
  5. Михайло Кротевич - завідувач відділення Національного інституту раку, канд. мед. наук.
  6. Вікторія Ципко -завідувачка кафедри НТУ, д-р пед. наук, доцент.

Відзнаку за результатами голосування отримав Олександр Волосовець.

На номінацію "Псевдонауковець року" були висунені такі особи:

  1. Юрій Тесля - декан факультету КНУ ім. Т. Шевченка, д-р техн. наук, професор за псевдонаукову "Теорію несилового світу".
  2. Євген Мачуський - завідувач кафедри НТУУ "КПІ" ім. І. Сікорського, д-р техн. наук, професор за просування псевдонауки нумерології.
  3. Михайло Курик - д-р фіз.-мат. наук, професор, "структурувальник" води.
  4. Катерина Кириленко - завідувач кафедри філософії КНУКіМ, д-р пед. наук, доцент, за "винайдення" Лептонного "Бога".

Перемогу у цій номінації здобула Катерина Кириленко за еталонний приклад псевдонаукового тексту в її докторській дисертації, який одночасно є плагіатом.

На відзнаку "Токсичний ректор" науково-освітянська спільнота висунула вісім кандидатур.

("Токсичний ректор" - це голова вишу, який діє протиправними методами для досягнення власних інтересів – владарювання, захоплення активів, розподіл доходів. Він здійснює негативний відбір кадрів за критерієм особистої лояльності на противагу талантам та інтелектуальним здобуткам. Токсичний ректор створює навколо себе токсичну мережу з недоброчесних освітян і науковців, об'єднаних круговою порукою).

"Ми вирішили надати дві відзнаки у цій номінації, - прокоментувала С. Благодєтєлєва-Вовк. - Переможцями у номінації стали:

за народним голосуванням - Михайло Поплавський;

за голосуванням групи "Дисергейт" - Станіслав Ніколаєнко".

Остання номінація "Посіпака року" є надважливою для зміни підходів в управлінні. У цій номінації "перемога" дісталася міністру освіти Лілії Гриневич.

"Очевидно, її внесок у підтримку плагіату, незважаючи на правильні гарні промови про академічну порядність, виявився найбільшим. У чому це проявилося? По-перше, у намаганні виправдати Катерину Кириленко - дружину свого безпосереднього керівника (а це конфлікт інтересів, корупція). Лілія Гриневич зробила все можливе, щоб зберегти плагіаторці науковий ступінь. Хоча на той час МОН мало повноваження для позбавлення наукового ступеня дружину віце-прем"єра, в тому числі за порушення процедури захисту. По-друге, з подання МОН до Кабміну (таємне, без інформування громадськості) була відмінена процедура позбавлення наукового ступеня, що практично руйнує систему атестації наукових кадрів", - вважає Ірина Єгорченко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту математики НАНУ.

Члени антиплагіатної ініціативи "Дисергейт" вважають, що номіновані та відзначені особи є верхівкою айсбергу академічної не доброчесності і закликають академічну спільноту до рішучих дій щодо виявлення, викриття та притягнення до відповідальності плагіаторів, фальсифікаторів, псевдонауковців, токсичних ректорів та чиновників-посіпак.

Довідка:

Захід організувала та провела ГО "Точка росту: освіта і наука", яка ставить за мету сприяти модернізації та євроінтеграції науково-освітнього простору України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі