Маленькі школи обходяться бюджету дорого – але сенсу в них небагато - Україна - dt.ua

Питання щодо держфінансування маленьких шкіл більше не можна відкладати – оглядач

30 листопада, 2019, 13:00 Роздрукувати

Проблема державного фінансування маленьких сільських шкіл існує давно, і жоден уряд не виявив бажання взяти на себе відповідальність за її рішення.

Поступово маленькі школи повинні поступитися місцем опорним

Нова та якісна освіта базується не тільки на проведених у цій сфері реформах, але і на створенні ефективної мережі навчальних закладів; однак при цьому в повний зріст постає проблема, яку воліли замовчувати при попередніх урядах та міністрах – державне фінансування маленьких сільських шкіл, пише в своїй статті для DT.UA оглядач відділу освіти і науки Оксана Онищенко.

Проблема сільських шкіл, зазначає автор, полягає в тому, що якість освіти у них зворотньо пропорційна витраченим на їхнє утримання коштів – іншими словами, коштують вони бюджету чимало, а от користі в плані навчання дітей від них не дуже багато. Періодично ця проблема виникала перед усіма урядами, з'явилася вона і зараз – при підготовці нового закону "Про повну загальну середню освіту".

"Вирішення питання з маленькими школами стане справжнім іспитом для місцевої влади. Мабуть, настав час усвідомити, що децентралізація — це не тільки про гроші, а й про готовність розділити відповідальність із центральною владою. І якщо на місцях не хочуть приймати складні рішення, то чи повинна центральна влада втручатися в це?" – пише оглядач.

Втім, поки що спроби вирішити це питання успіхом не увінчалися – так, профільний комітет у Раді відхилив поправку щодо припинення державного фінансування маленьких шкіл, через низку причин не бажаючи брати на себе відповідальність за рішення. З іншого боку, тягнути з цією проблемою більше не можна.

"Очевидно, питання, що робити з маленькими школами, не можна просто відкласти й сховати голову в пісок, як робилося вже не раз. Потрібна відверта публічна дискусія. Тут переплітається цілий клубок проблем, і настав час потягнути за першу ниточку, щоб почати його розмотувати", – резюмує автор.

Читайте також: Міністр освіти вважає, що в Україні занадто багато вчителів

Детальніше про маленькі школи, пов'язані з ними проблеми та витрати, а також плани уряду на цей рахунок у рамках реформування сфери освіти читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Страусина політика (не) пройде?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >