Питання обміну Шаройка поки не обговорювалося – посол України

Поділитися
Питання обміну Шаройка поки не обговорювалося – посол України © Радіо Свобода
Кізим рекомендував російським журналістам перенаправити питання білоруським властям.

Питання про можливий обмін засудженого за шпигунство в Білорусі українського журналіста Павла Шаройка, яким опікується МЗС України, поки не обговорювалося і повністю залежить від білоруської влади. Зокрема, як і той момент, чи передадуть Шаройка для відбування терміну в Україну. Про це в четвер, 24 травня, заявив журналістам посол України в республіці Ігор Кізим.

"Я знаю, що питання обміну не піднімалося. Питання не до мене, а до білоруської сторони", - сказав Кізим у кулуарах конференції "Мінський діалог", пише Sputnik.

За словами посла, про винесеному вироку Шаройку він дізнався після того, як сам поставив відповідне питання.Водночам коли саме йому стало відомо про вирок, Кізим уточнювати не став.

"Сенсації ніякої немає ... У нього були і консул, і дружина. На умови не скаржиться", - додав Кізим і додав, що йому невідомо, де конкретно Шаройко буде відбувати покарання.

За словами посла, у дружини Шаройка закінчився білоруський дозвіл на проживання, і вона полетіла в Україну, однак періодично вона буде відвідувати республіку.

Нагадаємо, що 23 травня стало відомо, що Верховний суд Білорусі виніс вирок українському журналісту Павлу Шаройку, якого звинувачували у шпигунстві, і присудив журналісту більше восьми років позбавлення волі.

Суд над Шаройко почався в лютому. Судовий розгляд відбувався у закритому режимі, а сам процес не коментували. Павлу Шаройку висунули звинувачення за статтею 358 Кримінального кодексу україни (Шпигунство). Згідно з білоруським законодавством санкції статті передбачають позбавлення волі на термін від 7 до 15 років.

17 листопада стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.

Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за обвинуваченням у "створенні в республіці агентурної мережі". За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.

У відповідь Україна вислала працівника білоруського посольства з країни.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі