Після звільнення в Луганській і Донецькій областях необхідно ввести тимчасові військово-цивільні адміністрації - політик - Україна - dt.ua

Після звільнення в Луганській і Донецькій областях необхідно ввести тимчасові військово-цивільні адміністрації - політик

12 листопада, 2017, 10:11 Роздрукувати

При формуванні державного апарату основною проблемою стане відсутність кадрів, потрібні буквально десятки тисяч компетентних чиновників з проукраїнськими поглядами.

© Е.Суслова, М.Пугачева

Для того щоб відтворити всю вертикаль влади, демілітаризувати регіон, розвінчати пропагандистські міфи, почати відновлювати інфраструктуру та економіку, налагодити систему освіти, в Луганській і Донецькій областях необхідно ввести спеціальний правової режим роботи тимчасових військово-цивільних адміністрацій. ВЦА здійснюють оперативне управління адміністративно-територіальними одиницями (районами, містами, селищами), призначаються президентом, підпорядковуються головам обласних військово-цивільних адміністрацій. ВЦА виконують функції місцевих рад, міських голів державних адміністрацій. Термін їх повноважень — три роки. Цього часу достатньо для вирішення ключових проблем регіону та підготовки місцевих виборів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Єгор Фірсов, лідер політичної сили "Альтернатива". На його думку, при формуванні державного апарату основною проблемою стане відсутність кадрів, потрібні буквально десятки тисяч компетентних чиновників з проукраїнськими поглядами.

"Знайдеться не багато людей, готових піти, наприклад, з прокуратури Дніпра і переїхати працювати в Новоазовськ або Брянку. Спиратися на місцеві кадри, які вірно служили окупантам, неприйнятно", - вважає політик.

В першу чергу необхідно укомплектувати Національну поліцію, і тільки щоб відновити довоєнний склад, необхідно 16 тис. поліцейських - 10 тис. і 6 тис. на Донецьку та Луганську області відповідно. В органи прокуратури необхідно не менше 800 співробітників, а в судові органи — не менше 500. І звичайно, необхідно укомплектувати військово-цивільні адміністрації — не менше 1000 співробітників. Безумовно, це не повний перелік, не варто забувати про СБУ, Пенітенціарній службі та інших силовиків, формування яких повинно бути в пріоритеті.

"Таким чином, ми відновимо силову адміністративну вертикаль, без яких подальші дії неможливі. Не менш важливим кроком є призначення керівної ланки на державних і комунальних підприємствах, переатестація багатьох співробітників", - зазначає Фірсов.

Політик вважає, що для того, щоб привернути людей на роботу в держоргани, треба забезпечити їм гідну оплату праці, порівнянну з ринковою. Крім того, нові співробітники повинні мати можливість отримати землю під житлову забудову. Для держави стратегічно важливо, щоб вони залишилися працювати і після закінчення перехідного періоду.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >