Після 25 червня стартує нова хвиля тиску на Росію – Клімкін

Поділитися
Після 25 червня стартує нова хвиля тиску на Росію – Клімкін Тиск планується двох типів – короткостроковий та середньостроковий
Результатом тиску стане обмеження російської морської та військової активності, пообіцяв міністр.

Україна почне нову хвилю тиску на Росію після 25 червня, коли закінчиться термін, протягом якого РФ, згідно з рішенням Міжнародного трибуналу ООН, повинна звільнити полонених українських моряків і повернути захоплені у Керченській протоці кораблі, заявив 23 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю "5 каналу".

"Після 25 червня ми почнемо нову хвилю тиску на РФ на міжнародних майданчиках. Тиск буде короткостроковим, оскільки нам потрібно досягти результату... Але буде і середньостроковий тиск, оскільки результатом цього може бути обмеження російської морської активності, військової активності РФ ... Ми плануємо багато речей", – заявив Клімкін.

Міністр зазначив, що небажання Росії виконувати рішення трибуналу продемонструє світові, що Москва де-факто відмовляється виконувати Морську конвенцію.

"Дуже багато речей, які тягне за собою це рішення [Міжнародного трибуналу ООН в суперечці між Україною і РФ]. Якщо зараз всім буде зрозуміло, що Росія порушує Морську конвенцію, це – не проста справа для цивілізованого світу, це небайдуже всім, а не тільки Європі", – підкреслив він.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Росія протягом місяця повинна закрити незаконно відкриті кримінальні справи та відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим, однак РФ відмовляється виконувати його.

25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя, перехід здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі