Підтримка визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України зросла до 50%

Поділитися
Підтримка визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України зросла до 50% Українці визнали вояків УПА героями © Андрій Товстиженко, DT.UA
Пропаганда російських окупантів продовжує діяти на жителів Сходу і Півдня. Але в цілому українці вважають ОУН-УПА героями.

Половина українців (49%) підтримують ідею визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну незалежність України, 29% - не підтримують, 23% не визначилися з відповіддю, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Як зазначають соціологи, з початку досліджень цього питання в 2010 році рівень підтримки ініціативи визнати ОУН-УПА зріс у 2,5 рази (з 20%). У 2015 році кількість прихильників визнання ОУН-УПА вперше перевищила кількість супротивників.

Соціологічна група "Рейтинг"

На Заході підтримка цієї ідеї найбільша - 80%. Половина респондентів у Центрі також підтримують визнання ОУН і УПА. У той же час майже половина мешканців Сходу і Півдня не підтримують ідею визнання національно-повстанського руху.

Соціологічна група "Рейтинг"

Чоловіки, більш молоді, жителі сіл, особи з вищою освітою і україномовні респонденти більше схильні до підтримки визнання ОУН і УПА, ніж інші категорії.

Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено 20-29 вересня 2017 року серед 2000 громадян України. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі