Підозрюваного у справі про "податкові майданчики" Клименка випустили з СІЗО без сплати застави

Поділитися
Підозрюваного у справі про "податкові майданчики" Клименка випустили з СІЗО без сплати застави Колишній головний податківець Харківській області майже рік провів у СІЗО, але так і не сплатив 100 млн грн. застави © МВС України
Розслідування "справи податківців" завершено, підозрювані та їхні адвокати вивчають матеріали кримінального провадження.

Колишнього начальника Державної податкової інспекції Харківської області Станіслава Денисюка, який є підозрюваним у кримінальному провадженні про "податкові майданчики", звільнили з-під арешту під особисте зобов'язання, повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Підозрюваний був арештований 25 травня минулого року і провів у СІЗО майже рік. Сума застави, встановлена судом першої інстанції перевищила 100 мільйонів гривень.

"Чинним українським законодавством передбачено, що людина під час розслідування не може перебувати під вартою більше року. За два дні до закінчення річного строку слідчий і прокурори звернулися до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу Денисюку на особисте зобов'язання, і його звільнили з-під варти", - розповів Матіос в ефірі телеканалу ОТБ ввечері в середу, 30 травня.

Прокурор нагадав, що досудове слідство у справі про "податкові майданчики" завершено, і підозрювані з адвокатами приступили до вивчення матеріалів кримінального провадження.

"Зараз надані матеріали для ознайомлення захисникам. Сумарно у цих 52 підозрюваних 92 адвокати. Зараз ознайомлюються 67. Там більше тисячі томів матеріалів, з якими повинні ознайомитися підозрювані. Як тільки вони ознайомляться з матеріалами кримінального провадження, відразу воно буде направлено до суду", - пояснив керівник Головної військової прокуратури, уточнивши, що тільки 27 підозрюваних перебувають на території України. Інші, включаючи основного підозрюваного екс-міністра податків і зборів в уряді Миколи Азарова Олександра Клименка, перебувають у розшуку.

Нагадаємо, 24 травня минулого року були затримані 23 колишніх посадових осіб Міністерства доходів і зборів у рамках кримінального провадження про так звані "податкові майданчики". За даними слідства, злочинна група Клименка завдала державі збитків на суму 104 мільярди гривень. Поліція також провела 454 обшуки в різних регіонах України.

У рамках справи про підозру повідомили 52 фігурантам, 25 з яких знаходяться у розшуку.

Девять людей були взяті під варту, 18 – звільнені під заставу, загальна сума якої склала 74 мільйони гривень. Двоє підозрюваних уклали угоду зі слідством і відшкодували 26 мільйонів гривень збитків.

14 червня Олександр Клименко отримав повідомлення про підозру.

У березні 2018 року військова прокуратура завершила досудове слідство у справі про "податкові майданчика" Клименко.

У рамках кримінального провадження було арештовано майно вартістю 6,9 млрд гривень і 5 мільйонів доларів на рахунках, а також вилучено 4,4 млн доларів, 9,8 млн гривень, 7200 євро готівкових коштів.

Членів групи Клименка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 225, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Докладніше читайте в статті Оксани Денисової "Антикорупційна піар-акція" в тижневику Дзеркало тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі