Підозрюваний у розкраданні майна НГУ Микитась намагався вилетіти з України – Лещенко

Доповнено
Поділитися
Підозрюваний у розкраданні майна НГУ Микитась намагався вилетіти з України – Лещенко Ексдепутата зняли з рейсу © Центр протидії корупції
Колишнього депутата і президента корпорації "Укрбуд" зняли з рейсу до Лондона.

Колишній народний депутат восьмого скликання та президент корпорації "Укрбуд" Максим Микитась, якого підозрюють в організації розкрадання майна Національної гвардії в особливо великих розмірах, намагався вилетіти з України, але був знятий з рейсу.

"Під час спробі вильоту з України знято з рейсу народного депутата 8 скликання Максима Микитася", - повідомив у своєму Telegram-каналі Сергій Лещенко.

Адвокат Микитася Олександр Лисак в коментарі "Українським новинам" уточнив, що його підзахисний летів до Великої Британії на чотири дні для вирішення особистого питання.

Лисак стверджує, що виліт був узгоджений з Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, які займаються розслідуванням справи, і причини зняття його підзахисного з рейсу йому невідомі.

"У нього був дозвіл на 4 дні від НАБУ і САП, йому повернули закордонний паспорт і він збирався до Великої Британії з особистого питання. Він вже пройшов митний і прикордонний контроль, але його не пустили. Зараз він їде в поліцію надягати електронний браслет і здавати паспорт", - сказав Лисак.

Джерела "Української правди" у правоохоронних органах уточнили: Микитась скаржився на проблеми зі здоров'ям і просив дати дозволити виліт на лікування в Лондон. Заступник голови САП Максим Грищук дав дозвіл на виліт, але згодом скасував його.

Джерела агентства в НАБУ повідомили, що станом на 20 січня Максиму Микитасю заборонено виїзд за кордон, тож зняття його з рейсу законне. Інформація від прокуратури та Державної прикордонної служби поки що не надходила.

Ексдепутата підозрюють в організації розкрадання майна Нацгвардії на суму понад 81 млн грн. За версією слідства, ексочільник НГУ Юрій Аллеров уклав із "Укрбудом" угоду про будівництво будинку на місці колишньої військової частини в центрі Києва, а згодом "обміняв" службові квартири в новобудові на житло на околиці столиці.

2 жовтня 2019 року НАБУ оглосило Микитасю підозру. Ексдепутата зобов'язали носити електронний браслет і здати на зберігання закордонний паспорт та інші документи, що дають право на перетин кордону.

22 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду змінила Микитасю запобіжний захід на тримання під вартою з альтернативою 80 млн грн застави. За кілька днів Микитась вніс необхідну суму і вийшов на волю.

Перебуваючи під заставою, підозрюваний повинен прибувати до детектива, прокурора, слідчого або до суду на першу вимогу; не може виїжджати з населеного пункту, в якому він зареєстрований/проживає, без дозволу детектива, прокурора або суду; зобов'язаний повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі