Підконтрольний суд РФ у Криму залишив під вартою п'ятьох українських моряків

Поділитися
Підконтрольний суд РФ у Криму залишив під вартою п'ятьох українських моряків © УНІАН
Завтра будуть розглянуті ще п'ять апеляцій.

Підконтрольний РФ Верховний суд анексованого Криму сьогодні, 25 жовтня, відмовив у задоволенні апеляційних скарг п'ятьом українським морякам, що були захоплені біля Керченської протоки місяцем раніше – 25 листопада. Про це повідомляє Крим.Реалії.

У задоволенні апеляційної скарги відмовлено старшому матросу з катера "Нікополь" В'ячеславу Зінченко, а до того мічману Андрію Шевченку, а також капітана третього рангу Володимиру Лісовому.

Пізніше так званий Верховний суд Криму також відхилив апеляції на арешт матроса з буксира "Яни Капу" Сергія Чуліби і співробітника СБУ Андрія Драча.

Нагадаємо, що завтра планується розглянути ще п'ять апеляцій. Як повідомлялося, надійшло ще п'ять апеляцій: щодо Без'язичного, (командира походу) Гриценка, (командира катера "Нікополь") Небилиці, Семидоцького, (командира буксира "Яни Капу") Мельничука.

стосовно ще чотирьох моряків скарг на арешт немає.

Читайте також: Росіяни назвали подією року відкриття мосту в анексований Крим - опитування

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі