Брат президента Ющенка спыйманий на плагіаті - його позбавили ступеня доктора історичних наук, а дисертацію анулювали - Петро Ющенко - Україна - dt.ua

Петра Ющенка позбавили докторського ступеня за плагіат у дисертації

26 лютого, 23:07 Роздрукувати

Докторська дисертація брата третього президента України визнана такою, що не відповідає вимогам і містить некоректні запозичення з чужих робіт.

У вересні брат експрезидента захистив докторську дисертацію з історії України © UAportal

Брат третього президента України Віктора Ющенка, депутат Верховної Ради трьох скликань Петро Ющенко позбавлений ступеня доктора наук за плагіат у дисертації. Відповідне рішення було винесено Атестаційною колегією Міністерства освіти і науки України на засіданні в середу, 26 лютого, повідомляє пресслужба МОН.

Колегія скасувала рішення Вченої ради Д 29.053.02 про присудження Ющенку Петру Андрійовичу ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 "Історія України".

Рішення свідчить, що дослідження Ющенка-старшого на тему "Київоруська спадщина в історичній пам'яті українського суспільства (XII – початок XXI ст.)" "не відповідає вимогам, що висуваються до дисертацій, не містить авторських наукових положень і науково обґрунтованого результату в галузі історичної науки, що вирішує важливу наукову або науково-прикладну проблему, містить текстові запозичення і некоректні посилання".

Читайте також: Близько 30% тексту докторської дисертації дружини віце-прем'єра Кириленка є плагіатом – експертний висновок

Петро Ющенко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук у вченій раді Національного педагогічного університету імені Драгоманова 12 вересня 2019 року.

Група українських істориків і археологів написали листа до Міністерства освіти і науки з вимогою скасувати присвоєння Ющенку докторського ступеня. Укладачі звернення вказали на суттєві порушення наукової доброчесності здобувача, зокрема, на масштабний плагіат. Підписи під листом поставили 23 дослідники.

Докладніше читайте в матеріалі Лідії Суржик "Чи скасують братові експрезидента Ющенка науковий ступінь за плагіат?" у "Дзеркалі тижня Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >