Музей монументальної пропаганди СРСР - Першим експонатом Музею монументальної пропаганди СРСР у Києві буде пам'ятник Щорсу - Україна - dt.ua

Першим експонатом Музею монументальної пропаганди СРСР у Києві буде пам'ятник Щорсу

7 листопада, 2017, 14:34 Роздрукувати

Музей монументальної пропаганди СРСР планували відкрити в Києві до річниці перевороту більшовиків, але спромоглися підготувати лише концепцію.

Більшовистських вурдалаків зберуть в одному місці © Киеврада

Київ спільно з Міністерством культури та Інститутом національної пам'яті збирає монументи тоталітаризму в музеї під відкритим небом. Як повідомляє прес-служба Київради, першим експонатом буде київський пам'ятник Миколі Щорсу.

"Ставлячи амбітну ціль створити у Києві місце, яке увійде в топ-10 пам'яток столиці, впродовж півроку команда працювала над візією та підходами до реалізації цього важливого освітнього проекту. На сьогодні ми маємо майданчик та концепцію, що може бути реалізована за підтримки ширшої коаліції партнерів", - розповів один з ініціаторі проекту, заступник міського голови - секретар Київської міської ради Володимир Прокопів.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що музей може отримати статус національного. "Долучаючись партнером у створенні Музею монументальної пропаганди СРСР, Міністерство культури вбачає можливість реалізувати завдання зі збереження пам'яток мистецтва радянської доби та водночас виконати вимоги декомунізації з очищення громадського простору від тоталітарних символів", - сказав він.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович нагадав, що деінсталяція символів комунізму в громадському просторі була лише першим кроком.

"Ідея створення такого роду музейних установ належить європейським спільнотам, котрі пройшли подібний до нашого шлях долання наслідків тоталітарного минулого. Парк Ґрутас в Литві та Парк Мементо в Угорщині мають насамперед освітню місію. Але Україна в цьому ряду може запропонувати глибше розуміння тоталітарної пропаганди", - сказав він.

1
Киеврада
План розміщення Музею на території ВДНГ

Дивіться також фото: У Варшаві відзначили 95-річчя перемоги над більшовиками

Міністерство культури виступило за створення музею тоталітаризму ще навесні 2015 року. Ініціатива створити такий музей обговорювалася серед експертів, парламентарів, дисидентів та громадських діячів.

З травня 2017 року в Києві розпочалося створення Музею монументальної пропаганди СРСР, мета якого - осмислення радянського минулого. На території Національного комплексу "Експоцентр України" планується розташувати вільний простір для демонстрації та дослідження прикладів використання художніх засобів в цілях тоталітарної пропаганди.

Раніше відкриття Музею монументальної пропаганди СРСР у Києві було заплановано на листопад 2017 року - до річниці жовтневого перевороту більшовиків.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >