Переведення комунальних платежів в Києві на фірму ГЕРЦ необхідно перевірити на предмет корупції — експерт - Україна - dt.ua

Переведення комунальних платежів в Києві на фірму "ГЕРЦ" необхідно перевірити на предмет корупції — експерт

17 лютого, 11:56 Роздрукувати

Яка причина заміни київського комунального підприємства "ГІОЦ" на одеську фірму з дуже дивною репутацією?

Заміна київського КП "ГІОЦ" на одеський "ГЕРЦ" з секретністю і відсутністю рахунків не є закінченим доказом корупції. Але питання повинне бути заданим всім киянам, міській владі, СБУ, НАБУ, Антимонопольному комітету, НБУ, Мінфіну, Мінсоцполітики.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Баранцев, підприємець, інженер-електронник. Автор ставить наступні питання:

"1. Яка причина заміни київського комунального підприємства "ГІОЦ" на одеську фірму з дуже дивною репутацією?

2. Хто, як і де проводив вибір, тендери, інформував громадськість?

3. Хто відповідає за грубе порушення форми рахунку на оплату послуг, якою є дворічна відсутність реквізитів одержувача комунальних коштів? Хто відповідає за викликану цим дискримінацію "класичних" банківських платників і порушення антимонопольного законодавства?

4. Яким є обсяг платежів, недоотриманих "керуючими компаніями" Києва в січні через "таємну" заміну оператора? Який у них обсяг платежів від субсидіантів, що потрапили до групи ризику? Адже формальна двомісячна недоплата = втраті субсидії. Як постраждалим київським субсидіантам не втратити субсидій?

5. Який комісійний тариф закладено у послуги "ГЕРЦ"? І який — у послуги КП "ГІОЦ"? Хто оплачує вартість трансакцій у термінальній мережі?

6. За рахунками яких транзитних суб'єктів переміщалися кошти платників на шляху до районних "керуючих компаній" за останні два роки — у розрізі способів оплати (через термінали відділень Ощадбанку, термінали платіжних карток, класична банківська оплата), хронології затримок і регіональної належності обслуговуючих банків?

7. Якими є функції та, за великим рахунком, подальша доля КП "ГІОЦ", що існував дотепер на гроші київської громади? Якщо це підприємство справді не могло впоратися з покладеними на нього завданнями та підлягало заміні, то хто це допустив?

8. Хто сертифікував програмне забезпечення фірми "ГЕРЦ", з особливим застереженням на російський слід у його історії? У якому регіоні (країні) розташовуються сервери цієї компанії? Де та як опрацьовуються персональні дані мільйонів киян? Яка уразливість усього цього за умов гібридної війни?"

Детальніше про "таємну" зміну одержувача платежів на комунальні послуги в Києві читайте в статті Михайла Баранцева "Комунальні з шармом Привозу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №24, 22 червня-25 червня Архів номерів | Зміст номеру < >