Переслідування кримських татар: МЗС вимагає від РФ припинити порушення прав людини в Криму

Поділитися
Переслідування кримських татар: МЗС вимагає від РФ припинити порушення прав людини в Криму Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест щодо вироку фігурантам так званої "справи Веджіє Кашка"
У Міністерстві закордонних справ нагадали, про останні випадки переслідування кримських татар на анексованому півострові.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії негайно припинити порушення прав людини в анексованому Криму та звільнити всіх незаконно затриманих українців, йдеться у заяві МЗС. Українське зовнішньополітичне відомство виразило протест і зв'язку з черговими переслідуваннями кримських татар Російською Федерацією.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з неправомірним рішенням російського окупаційного "суду" у м. Сімферополь про засудження громадян України Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи та Казима Аметова до 3 років, а Асана Чапуха до 3,5 років позбавлення волі умовно за сфабрикованими звинуваченням у вимаганні коштів", - йдеться у заяві МЗС.

У міністерстві нагадали, що кримських татар російські силовики затримали у листопаді 2017 року за нібито "вимагання грошей" у громадянина Туреччини, які останній викрав у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Дії росіян під час обшуків та затримання призвели до смерті самої Веджіє Кашка.

"Сфабрикована "справа Веджіє Кашка" стала одним із символів ганьби російського окупаційного "правосуддя". Незважаючи на те, що усі затримані, люди похилого віку, мали серйозні проблеми зі здоров'ям, вони тривалий час не отримували адекватної медичної допомоги. Це призвело до того, що Бекір Дегерменжи за декілька тижнів після арешту три дні знаходився в комі. Асан Чапух під час перебування під вартою переніс мікроінсульт", - додали в МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство також засудило "нові каральні акції російських окупантів під приводом розслідування Так званої "справи Хізб-ут-Тахрір". В МЗС нагадали про те, що напередодні на КПВВ "Каланчак" окупанти затримали кримськотатарського активіста Раіма Айвазова. Міністерство вимагає негайно звільнити Айвазова та інших кримських татар, яких утримують у російських в'язницях на підставі сфабрикованої справи "Хізб-ут-Тахрір".

"Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, забезпечити повне дотримання зобов'язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права", - йдеться в заяві МЗС

Також міністерство вимагає від РФ виконати Резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року та наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

"Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення де-окупації АР Крим та м.Севастополя", - підсумували в МЗС.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" та "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі