Переслідування автомайданівців у 2014 році: до суду скеровано справу організатора операції

Поділитися
Переслідування автомайданівців у 2014 році: до суду скеровано справу організатора операції Справу екс-заступника начальника столичної міліції скеровано до суду © Кадр/YouTube
Колишнього заступника начальника міліції Києва обвинувачують за п'ятьма статтями ККУ.

У середу, 2 січня, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника ГУ МВС України у Києві, начальника кримінальної міліції столиці, підозрюваного в організації незаконних дій щодо активістів ГО "Автомайдан" під час Революції Гідності, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 статті 27, ч. 2 статті 28, ч. 3 статті 371, ч. 2 статті 372, статтею 340 Кримінального кодексу України:

- організація вчинення, керівництво підготовкою і вчиненням за попередньою змовою групою осіб завідомо незаконного затримання;

- організація притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину та зі штучним створенням доказів обвинувачення й іншою фальсифікацією, вчинене групою осіб за попередньою змовою;

- організація незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб.

За версією слідства, він планував та організовував операцію, залучав до неї оперативників спецпідрозділу МВС "Беркут" та цивільних "тітушок". Ними в ніч з 22 на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса біля міської лікарні № 17 у Києві були незаконних затримані шестеро активістів.

До затриманих застосовувалося насильство, їм завдали тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості, також були умисно пошкоджені автівки затриманих. Згодом активістів доставили до Дарницького районного управління міліції, де проти них дали свідчення залучені до операції правоохоронці.

"Вищевказаний керівник організував надання залученими ним до цієї операції правоохоронцями завідомо неправдивих свідчень, поєднаних з обвинуваченням невинних громадян у тяжких злочинах, а також незаконні їх затримання і притягнення слідчими до кримінальної відповідальності за нібито масові заворушення", - йдеться у повідомленні.

На підставі фальсифікованих матеріалів правоохоронців слідчими суддями районного суду потерпілих було заарештовано. А під час розподілу справ між суддями було здійснено втручання в автоматизовану систему документообігу.

Нагадаємо, 3 листопада був заарештований колишній снайпер спецпідрозділу "Омега", підозрюваний у вбивстві учасника Революції Гідності, театрального режисера Олександра Храпаченка. Слідство встановило, що 20 лютого 2014 року підозрюваний зі снайперської гвинтівки "ТЅ.М308" застрелив Храпаченка, який разом з іншими активістами перебував перед "сніговою барикадою" на вулиці Інститутській.

Підозрюваному інкримінують злочини, передбачені п.п. 5, 12 ч. 2 статті 115 (вчинення умисного вбивства, здійснене способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб) і ч. 3 статті 365 (перевищення влади та службових повноважень) КК України.

У 2016 році підозрюваний звільнився з Національної гвардії у званні підполковника. З 2013 року обіймав посаду старшого інструктора з підготовки снайперів загону спеціального призначення з боротьби з тероризмом Внутрішніх військ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі