Переселенці з Донбасу і Криму виживають завдяки волонтерам – Die Zeit

Поділитися
Переселенці з Донбасу і Криму виживають завдяки волонтерам – Die Zeit Переселенці з Донбасу і Криму виживають завдяки волонтерам © Facebook/Восток-SOS - освобожденные города
Вимушені переселенці з Луганська кажуть, що згодні повернутися додому лише після звільнення міста від терористів.

В забутому Богом будинку в центрі Києва волонтери роздають вимушеним переселенцям з Донбасу і Криму пожертвувані кимсь джинси, куртки і светри, які визирають з пакетів. Так роботу українських волонтерів з організації "Восток SOS" описує німецьке видання Die Zeit.

Активістка Олександра Дворезька розповіла журналістам, що сама перебралася на континентальну частину України з Криму перед референдумом. А тепер допомагає іншим переселенцям, які не хочуть жити в умовах війни і окупації.

За її словами, першій хвилі переселенців до "референдуму" в Криму було легше. Тоді в Києві, Одесі, Львові та інших містах України їх прийняли більш гостинно. Однак після так званих "голосувань" упередження до людей зі Сходу і Криму стали більшими.

"Говорили: "Ви приїхали з іншої частини України, де не люблять нашу країну", - розповідає активістка.

Світлана Купріна разом з сином втекла від війни з Луганська. Вона розповіла, що в місті панує анархія і хаос. П'яні бойовики стріляють з автоматів просто так на вулицях. За її словами, в місті немає електрики і водопостачання. А також працює так звана "гаряча лінія ЛНР" для вирішення питань "безпеки",

"Якщо ви зателефонуєте туди, приходять хлопці з автоматами Калашникова і вирішують проблеми по-своєму", - розповіла Купріна.

Аби перебратися на територію, де немає війни, їй з сином довелося подолати 14 КПП, половину з яких контролюють терористи, а половину – українська армія. В Києві вона знайшла роботу через інтернет. Вдома у Луганську вона була вчителькою. У Києві довелося стати прибиральницею, оскільки в столиці їй запропонували лише чверть ставки. Зароблених грошей ледве вистачає на оренду житла і харчування.

Купріна каже, що повернеться додому, але лише тоді, коли українська армія звільнить місто від терористів. Лише тоді там стане безпечно.

Волонтери кажуть, що багато переселенців повертаються в умовно звільнені міста в Донбасі, такі як Слов'янськ. Дворезька пояснює це тим, що роботу в Києві знайти складно, а без заробітку житло орендувати не можливо.

Волонтери відправляють своїх активістів у розвідку, щоб з'ясувати, чи справді в оголошених звільненими містах більше немає терористів.

"Не кожне повідомлення про успіх армії є справжнім", - каже Дворезька.

Раніше повідомлялося, що в Україні волонтери не будуть платити податки з благодійної допомоги для АТО. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі