Пенсіонери-підприємці можуть повернути незаконно утримані кошти з Пенсійного фонду - Україна - dt.ua

Пенсіонери-підприємці можуть повернути незаконно утримані кошти з Пенсійного фонду

25 листопада, 2017, 15:03 Роздрукувати

Зараз у державному реєстрі судових рішень перебувають десятки рішень суду, за якими дії ПФУ з виплати 85% пенсії визнані протиправними.

Незважаючи на те, що з жовтня 2017 р. пенсія виплачується в повному розмірі, пенсіонери-підприємці, які постраждали від протиправних дій Пенсійного фонду, можуть повернути вже сплачені кошти.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Коноваленко. Автор зазначає, що одні пенсіонери, яким виплачується пенсія в розмірі 85% протягом шести місяців до моменту подачі позову, зможуть повернути всі незаконно утримані гроші, подавши одну позовну заяву. А от пенсіонерам, яким виплачується "урізана" пенсія більше ніж за шість місяців до моменту подачі позову, доведеться складати два позови. На першому етапі слід подати адміністративний позов, за яким з ПФУ буде стягнена недоплачена пенсія за шість місяців до моменту подачі позову. Після того, як дії ПФУ будуть визнані судом незаконними, подається другий позов про відшкодування збитків у вигляді недоотриманої пенсії. У зв'язку з тим, що це цивільний позов, позовна давність за яким становить три роки, то пенсіонер зможе повернути всі гроші, утримані з квітня 2015 р.

"Зараз у державному реєстрі судових рішень перебувають десятки рішень суду, за якими дії ПФУ з виплати 85% пенсії визнані протиправними", - наголошує експерт.

До речі, DT.UA підготувало практичні рекомендації щодо повернення грошових коштів, утриманих з пенсії, з якими можна ознайомитися у статті Володимира Коноваленка "Лайфхак для пенсіонера. Як пенсіонеру-підприємцю повернути утриманих 15% пенсіїу тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

 
За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >