ПАРЄ закликає Київ розробити як пріоритетну стратегію щодо переселенців

Поділитися
ПАРЄ закликає Київ розробити як пріоритетну стратегію щодо переселенців У ПАРЄ закликають Україну краще опікуватись проблемами вимушених переселенців © kievcity.gov.ua
Також асамблея закликала міжнародну спільноту докласти спільних політичних зусиль задля врегулювання конфлікту в Донбасі. А Україну – приєднатись до Банку розвитку Ради Європи.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) наголошує на важливості й пріоритетності розробки українською владою стратегії для внутрішньо переміщених осіб.

Відповідні рекомендації ПАРЄ містяться у резолюції "Гуманітарні наслідки війни в Україні", підготовленій литовським депутатом з групи "Європейської народної партії" Егідіусом Варейкісом. Резолюція була проголосована у вівторок, 23 січня, в рамках зимової сесії ПАРЄ. У голосуванні брали участь 66 депутатів, "за" проголосували 56 з них, "утримались" ще десять, жоден не проголосував "проти", повідомляє "УНІАН".

"Ухвалення всеосяжної стратегії для внутрішньо переміщених осіб, гарантування їхніх політичних та соціальних прав та їх інтеграція має бути одним з пріоритетів української влади", - йдеться у висновках до відповідної резолюції.

Крім того, у резолюції ПАРЄ містяться пропозиції з декількома можливими програмами захисту прав вимушених переселенців та осіб, які постраждали від війни.

"Асамблея закликає українську владу ухвалити державну програму допомоги родинам осіб, зниклих безвісти та затриманих під час війни в Україні, та родинам тих, хто утримується та перебуває у в'язниці в анексованому Криму та на території РФ у контексті війни. Асамблея закликає українську владу розробити, ухвалити та фінансувати державну програму психологічної допомоги військовим та цивільним, які страждають на посттравматичний стрес. Розробити національний механізм компенсації цивільним жертвам, які були поранені, або родини яких були вбиті під час війни. Надати механізм для забезпечення права голосу для внутрішньо переміщених осіб", - наголошується у документі.

На засідання ПАРЄ також закликала світову спільноту провести міжнародну гуманітарну конференцію щодо України задля залучення фінансування плану гуманітарної допомоги та розробки стратегії координації цієї допомоги.

"Асамблея просить Банк розвитку Ради Європи (CEB) створити доступні програми позик з метою підтримки житлових проектів вразливих верств населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, які потребують постійної домівки. Асамблея заохочує український уряд розглянути можливості приєднатися до Банку розвитку Ради Європи", - підкреслюється у резолюції.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні 32% вимушених переселенців мають намір повернутися в попередні місця проживання після завершення конфлікту.

Згідно з дослідженням Міжнародної організації з міграції ООН, 29% не мають наміру повертатися, 17% - допускають своє повернення в майбутньому, 1% - у найближчому майбутньому, а 21% важко відповісти.

Також 54% переселенців відвідували місця, з яких виїхали.

Детальніше про ризики, з якими щодня стикаються мешканці охопленого війною регіону України, та шляхи вирішення проблеми читайте у матеріалі Дениса Кобзіна "Чи може життя громади в зоні АТО стати безпечнішим?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі